دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی عنوان کرد:

تاثیر مثبت طرح آزادسازی نرخ بلیت بر وضعیت ایرلاین ها

29 ژوئن 2016 - 15:40 dsfr.ir/8n6sl

تاثیر مثبت طرح آزادسازی نرخ بلیت بر وضعیت ایرلاین ها
squarespace.com
چندین فروند هواپیمای ایران ایر و ماهان در فرودگاه

ایرلاین ها طی نامه ای از وزیر راه و شهرسازی خواسته اند تا با تجدید نظر در برخی از شرایط نسبت به تمدید زمان افزایش سرمایه ایرلاین ها موافقت نماید.

"دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی"

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار کرد: در طول سال های گذشته نرخ تکلیفی بلیت هواپیما و برخی از پرواز های دستوری که ایرلاین ها داشته اند در کنار شرایط سخت تحریم ها باعث شده شرکت های هواپیمایی برای افزایش سرمایه خود مطابق با آنچه وزارت راه و شهر سازی اعلام کرده مشکلاتی جدی داشته باشند.

به گفته مقصود اسعدی سامانی در شرایطی که تنها چند هفته به پایان مهلت وزارت راه و شهرسازی برای افزایش سرمایه ایرلاین ها باقی مانده به نظر می رسد برخی از شرکت های هواپیمایی توان آن را نداشته باشند که به مبالغ اعلام شده دست یابند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه ایرلاین ها با درخواستی رسمی از وزیر راه و شهرسازی خواسته اند که در شرایط در نظر گرفته شده تجدید نظر صورت گیرد اظهار کرد: طی این نامه از ایشان خواسته شده تا با تجدید نظر در برخی از شرایط نسبت به تمدید زمان افزایش سرمایه ایرلاین ها اقداماتی صورت گیرد.

اسعدی سامانی در پاسخ به این سوال که تا چه میزان احتمال افزایش مهلت وزارت راه به ایرلاین ها وجود دارد نیز گفت: ما درخواست رسمی خود را در این رابطه ارائه کرده ایم و امیدواریم با توجه به شرایط ایرلاین ها و اوضاع اقتصادی آن ها با این درخواست موافقت شود.

وی افزود: با توجه به بهبود نسبی اوضاع ایرلاین ها پس از لغو تحریم و طرح هایی مانند آزاد سازی نرخ بلیت در صورتی که با این درخواست موافقت شود می توان امید داشت در آینده امکان رسیدن به شرایط اعلام شده وجود داشته باشد.

بر اساس دستورالعمل ارائه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، کلیه ایرلاین های فعال در ایران باید تا مرداد ماه امسال نسبت به افزایش سرمایه خود اقدام کنند.

این وزارتخانه اعلام کرده ایرلاین هایی که قصد دارند در کلیه کلاس های پروازی اجازه پرواز داشته باشند باید 350 میلیارد تومان سرمایه در دسترس و بدون محدودیت استفاده داشته باشند.

شرایط سخت اقتصادی سال های گذشته باعث شده تعداد زیادی از شرکت های هواپیمایی ایرانی با محدودیت های جدی رو به رو شوند، تا جایی که حتی بعضی از آنها در پرداخت هزینه مربوط به خدمات فرودگاهی خود نیز با مشکل رو به رو هستند.

وزارت راه وشهر سازی اعلام کرده افزایش سرمایه و تایید نهایی سازمان هواپیمایی کشوری تنها راه تداوم فعالیت ایرلاین ها خواهد بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1