همه پروازهای ایران به استانبول لغو شد

29 ژوئن 2016 - 14:20 dsfr.ir/9x8hs

مسافران در فرودگاه آتاتورک پس از انفجار تروریستی

به علت انفجار شب گذشته فرودگاه آتاتورک استانبول، این فرودگاه فعلا تعطیل اعلام شده و همه پروازهای ایران به این فرودگاه تا برقراری امنیت و ایمنی کامل، لغو شده است.

"مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری"

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی ایران، رضا جعفرزاده، اظهار داشت: پس از انفجار در فرودگاه آتاتورک استانبول، فعلا این فرودگاه از سوی مسئولان کشور ترکیه تعطیل اعلام شده است. از ایران چهار شرکت هواپیمایی قشم ایر، آسمان، ترکیش ایرلاین و اطلس جت، پروازهای بین ایران و ترکیه را انجام می دهند که فعلا به دلیل بروز این انفجار، این پروازها از ایران به این فرودگاه لغو شده است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی ادامه داد: تا امنیت و ایمنی پروازهای ما از طریق کشور ترکیه تضمین نشود، فعلا پروازی به فرودگاه آتاتورک نخواهیم داشت. به نظر می رسد تا ساعات بعدازظهر امروز این پروازها دوباره برقرار شود، اما این منوط به تأمین امنیت و ایمنی در فرودگاه آتاتورک است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی تأکید کرد: ایرلاین هایی که از ایران به فرودگاه آتاتورک پرواز دارند باید امروز اطلاع رسانی دقیق را در دستور کار خود قرار دهند تا در صورت از سر گیری پروازها، زمان ورود مسافران به فرودگاه برای پرواز به استانبول اعلام شود و مراجعان دچار سردرگمی نشوند.

وی اظهار داشت: قطعا تا چند ساعت آینده اخبار دقیق تری درباره فرودگاه آتاتورک از سوی مسئولان کشور ترکیه اعلام خواهد شد و پس از آن درباره پروازها تصمیم گیری می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، انفجار پی در پی شب گذشته فرودگاه آتاتورک استانبول موجب لغو پروازهای کشورها به این فرودگاه شده است؛ کشورهای کانادا و آمریکا نیز اعلام کردند که انجام پروازهای خود را به فرودگاه آتاتورک استانبول کنسل کرده اند.

همچنین شب گذشته یک پرواز ایران به این فرودگاه در طول مسیر به علت بروز این انفجار به ایران برگشت.

آتاتورک فرودگاه اصلی استانبول و بزرگ ترین فرودگاه ترکیه از لحاظ شمار مسافر و تعداد پرواز است؛ این فرودگاه در سال 1924 فعالیت خود را آغاز کرده و در منطقه «یسیلکوی» واقع در بخش اروپایی شهر قرار دارد؛ فرودگاه آتاتورک در 24 کیلومتری غرب مرکز شهر واقع شده و مرکز اصلی پروازهای خطوط هوایی ترکیه به شمار می رود.

در سال 2015 بیش از 60 میلیون مسافر از این فرودگاه جابه جا شده اند، که از این نظر فرودگاه آتاتورک یازدهمین فرودگاه شلوغ جهان به شمار می آید.

1