قطع سهمیه سوخت ناوگان دیزلی فاقد بیمه شخص ثالث از عید فطر

28 ژوئن 2016 - 10:00 dsfr.ir/pz39b

قطع سهمیه سوخت ناوگان دیزلی فاقد بیمه شخص ثالث از عید فطر
dieseli.glxblog.com
یک اتوبوس در حال سوختگیری

غیرفعال کردن کارت سوخت ناوگان دیزلی فاقد بیمه شخص ثالث که قرار بود از اول تیرماه اجرا شود، به دلیل عدم تکمیل برخی زیرساخت های تحت وب، به 19 تیرماه امسال موکول شد.

"رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: غیرفعال کردن کارت سوخت ناوگان د"

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، مهدی نیکدار درباره سهمیه سوخت ناوگان عمومی جاده ای دیزلی که فاقد بیمه شخص ثالث هستند، اظهار داشت: پیش از این مصوبه ای مبنی بر اینکه کارت سهمیه سوخت خودروهای دیزلی فاقد بیمه شخص ثالث غیرفعال شود، وجود داشت.

وی ادامه داد: ابتدا مقرر شد، این قانون اوایل خرداد ماه امسال اجرایی شود، اما تصمیم گرفته شد که یک ماه به دارندگان این ناوگان مهلت و اخطار داده شود و پس از آن از ابتدای تیر ماه کارت سوخت آ نها غیرفعال شود.

نیکدار افزود: اما برنامه های تحت وب که باید مجموعه های دست اندرکار در اختصاص سهمیه سوخت آنها را ساماندهی کنند، ابتدای تیرماه به طور کامل آماده و تکمیل نشد، بنابراین برنامه ریزی شد که کارت سوخت این ناوگان که فاقد بیمه شخص ثالث هستند، پس از عید سعید فطر امسال (از 19 تیرماه) غیرفعال و سهمیه سوخت آنها قطع شود.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: چندین ارگان در این سیستم باید به یکدیگر متصل شوند، نیروی انتظامی، شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ، بیمه ایران، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و سازمان راهداری در این سیستم با یکدیگر هماهنگ می شوند.

نیکدار افزود: هفته گذشته جلسه ای برای هماهنگی بیشتر برگزار کردیم و تقریباً هماهنگی نهایی در حال انجام است و این موضوع پس از عید سعید فطر عملیاتی می شود.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت به فارس گفت: طبق آخرین آمار در حال حاضر حدود 53 هزار دستگاه ناوگان عمومی جاده ای وجود دارد که بیمه شخص ثالث ندارند و روزانه حدود 3 میلیون لیتر سوخت مصرف می کنند که معادل حدود 3 میلیارد تومان است و در صورت حذف این سهمیه این میزان سوخت ذخیره می شود.

نیکدار افزود: البته در این مدت تا عید سعید فطر ممکن است، تعدادی از این ناوگان مشکلات بیمه شخص ثالث خود را حل کنند، اما به نظر می رسد اغلب این ناوگان که بیمه شخص ثالث ندارند، اصلا دیگر وجود خارجی ندارند و زمین گیر شده اند و فقط از کارت سوخت آن استفاده می کنند که قطعا با اجرای این مصوبه، تا عید سعید فطر از شبکه دریافت سوخت، خارج می شوند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1