26 سپتامبر 2023 - 15:35

خدمات مجازی گردشگری باید مجوز دریافت کنند

26 ژوئن 2016 - 18:30 dsfr.ir/gw7bn

خدمات مجازی گردشگری باید مجوز دریافت کنند
sinainsurance.com
امکان پرداخت الکترونیکی برای استفاده گردشگران خارجی

تمام سایت ها و خدمات مجازی فعال گردشگری و بدون مجوز، تنها سه ماه مهلت دارند نسبت به اخذ مجوز و گواهینامه فعالیت اقدام کنند.

"سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سمنان"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، «مریم سلمانیان» با اشاره به اعلام روند صدور مجوز فعالیت گردشگری در فضای مجازی، افزود: متقاضیان می توانند با ورود به سامانه اینترنتی «طرح ساماندهی فعالان گردشگری در فضای مجازی» به آدرس  www.tnamad.ichto.ir و کسب گواهینامه لازم، نسبت به اخذ مجوز فعالیت گردشگری در فضای مجازی اقدام کنند.

وی گفت: با توجه به توسعه روزافزون فناوری اطلاعات و توانمندی های فضای مجازی و با هدف تامین نیازهای بازاریابی، تبلیغات و خدمات صنعت گردشگری و جلوگیری از انجام فعالیت های غیرمجاز و فاقد استانداردهای لازم، دستور العمل «ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری در فضای مجازی» تدوین شده است.

سلمانیان افزود: افرادی که پیش از این در قالب دفاتر خدمات مسافرتی، مراکز اقامتی و سایر تاسیسات گردشگری از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجوز فعالیت فیزیکی دریافت کرده اند و مشغول ارائه خدمات در فضای مجازی هستند، افرادی که به صورت آزاد در این حوزه مشغول به ارائه خدمات مجازی هستند و افرادی که قصد آغاز کسب و کار در بخش گردشگری مجازی را دارند، می توانند از این سامانه بهره برداری کنند.

وی گفت: تاسیسات گردشگری که صاحب مجوز فعالیت از سوی سازمان هستند، باید برای تطبیق مدارک خود برای فعالیت در فضای مجازی به سامانه معرفی شده، مراجعه کنند. چنانچه فعالان گردشگری مجازی به پیام های ارسالی هشدار دهنده از سوی پلیس فتا بی توجهی و به منظور گذراندن روند کسب مجوز به سامانه tnamad.ichto.ir مراجعه نکنند، سایت یا درگاه اینترنتی و به طور کل خدمات اینترنتی و مجازی مرکز مربوطه به صورت خودکار فیلتر می شود.

سلمانیان گفت: سامانه «طرح ساماندهی فعالان گردشگری در فضای مجازی» در طول سال در اختیار افرادی که تمایل به آغاز کسب و کار در حوزه گردشگری مجازی را دارند، نیز قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه ثبت درخواست متقاضیان فعالیت در فضای مجازی صرفا از طریق سامانه مذکور صورت می گیرد، افزود: پس از تایید اولیه مدارک و صلاحیت تخصصی متقاضی در اداره کل استان و تایید نهایی از سوی اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری، گواهینامه ارایه خدمات گردشگری در فضای مجازی با امضای مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان صادر می شود.

سلمانیان گفت: در صورت تایید نهایی گواهینامه «ارائه خدمات گردشگری در فضای مجازی» صادر و در پی آن «نماد اعتماد الکترونیک» توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک صادر می شود.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان تاکید کرد: سایت ها و خدمات مجازی فعال گردشگری و بدون مجوز نسبت به ثبت نام در این سایت در مهلت تعیین شده توجه داشته باشند.

1