غول ها علیه چاله های هوایی هم دست می شوند

26 ژوئن 2016 - 16:30 dsfr.ir/17982

غول ها علیه چاله های هوایی هم دست می شوند
youtube.com
هواپیمای ایرباس بنام جت آبی

شرکت «واتسون دویژن» و «گوگو» در یک همکاری مشترک در حال طراحی سیستم نرم افزاری آنلاین و ارتباطاتی برای هواپیماهای مسافری هستند که آنها را از چاله ها و وضع ناگهانی آب و هوا مطلع می کند.

شاید کسی به طور کامل به خاطر نیاورد اما شرکت گوگو همان شرکتی است که تکنولوژی WiFi را برای داخل هواپیماهای مسافری طراحی کرد تا مسافران بتوانند در طول مسیر از اینترنت استفاده کنند.

واتسون دویژن هم یکی از زیر مجموعه های غول تکنولوژی آمریکا یعنی IBM است؛ اکنون IBM تصمیم دارد با تلفیق آنچه در پروژه 2 میلیادر دلاری هواشناسی خود به دست آورده با تکنولوژی ارتباطی گوگو، روشی برای دوری از چاله های هوایی و دست اندازها در حین پرواز ابداع کند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، سیستمی که این چند شرکت بزرگ در حال طراحی آن هستند به این شکل عمل می کند که اگر خلبانی با یک چاله هوایی برخورد کند، می تواند محل و زمان آن را به واتسون فرستاده و سپس واتسون با نقشه های هواشناسی که در اختیار دارد آن را ثبت کرده و از طریق شبکه ارتباطاتی که گوگو طراحی کرده به هواپیماهای دیگر می فرستد و با اعلام یک آژیر هشدار، به خلبان اطلاع می دهد که اندکی مسیر خود را تصحیح کند تا با فراز و فرودهای هوایی روبه رو نشود.

اکنون روش ارتباطاتی خلبانان این است که در مواجهه با پدیده های هوایی مهم، آن را به برج مراقبت نزدیک خود اطلاع می دهند و برج مراقبت در صورتی که اولویت ارتباطی دیگری نداشته باشد ممکن است این پدیده را به خلبان های دیگر نیز اطلاع رسانی کند. برآورد می شود چاله های هوایی سالانه 100 میلیون دلار خسارت به شرکت های هواپیمایی مسافری می زند که بخش اعزم این هزینه برای پرداخت هزینه های درمانی و خسارت به مسافرانی که در این چاله ها آسیب می بینند می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری موج » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1