آلوده ترین و و پاک ترین خطوط هواپیمایی جهان معرفی شدند

22 ژوئن 2016 - 14:00 dsfr.ir/bo5hg

آلوده ترین و و پاک ترین خطوط هواپیمایی جهان معرفی شدند
aa.com
هواپیمای شرکت آمریکن ایرلاین

خطوط هوایی فنلاند پاک ترین و آمریکن ایرلاین آلوده سازترین خطوط هوایی جهان هستند.

طبق بررسی های انجام شده از سوی Warwick Business School آلوده ترین و پاک ترین خطوط هوایی جهان از نظر میزان انتشار کربن معرفی شدند.

این تحقیقات که توسط Warwick Business School و طی یک دوره هفت ساله صورت گرفته نشان داد که خطوط هوایی فنلاند پاک ترین و آمریکن ایرلاین آلوده سازترین خطوط هوایی جهان هستند.

این گزارش همچنین مشخص کرده است که پس از فنلاند ایر، خطوط هوایی TAP متعلق به پرتقال و نیز خطوط هوایی ویرجین استرالیا به ترتیب در ردیف های بعدی در جدول پاک ترین خطوط هوایی جهان با کمترین میزان انتشار گاز دی اکسید کربن جای گرفته اند.

در همین حال سه شرکت برتر خطوط هوایی آمریکا یعنی آمریکن ایرلاینز، دلتا ایرلاینز و یونایتد ایرلاینز نیز در فهرست بدترین ها و آلوده سازترین های این جدول قرار دارند.

دکتر «فردریک دالمن» از محققان Warwick Business School در همین زمینه گفت: «عملکرد خطوط هوایی فنلاند به دلیل استفاده از نوع هواپیما و نو بودن آنها و نیز مسیرهای هوایی که در آن ها فعالیت دارد، کمترین میزان آلودگی را منتشر می کند. به علاوه از نظر مدیریت کاهش انتشار مواد آلاینده در مدت زمان مورد نظر نیز احتمالا از جمله پیشرفته ترین و مدرن ترین خطوط هوایی جهان است.»

فنلاند در کنار سوئد و نروژ از جمله کشورهایی است که از نظر شاخص های زیست محیطی و اولویت به مقررات و چارچوب های طبیعت محور در فعالیت های صنعتی طی سال های اخیر در ردیف نخست برترین های جهانی جای داشته است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری میراث فرهنگی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1