حضور سازمان میراث فرهنگی در نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵

1 آوریل 2015 - 09:15

معاون گردشگری کشور از حضور سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نمایشگاه اکسپو 2015 میلان با رویکرد معرفی پوشش گیاهی، غذا و سلامت خبر داد.

مرتضی رحمانی موحد با اعلام این خبر اظهار داشت: اكسپو میلان 2015 با شعار "تغذیه ی زمین، انرژی برای زندگی" به عنوان رویدادی جهانی، فرهنگی، آموزشی و علمی كه كشورها، سازمان ها، شركت ها و انجمن ها را در میلان گرد هم خواهد آورد، با پیش بینی 20 میلیون بازدیدكننده فرصت مغتنمی برای جذب هر چه بیشتر گردشگر خارجی به شمار می آید.

وی با اشاره به مدت زمان برگزاری و چگونگی حضور دیگر کشورها، این نمایشگاه را رویدادی خاص با ویژگی های خاص دانسته و تاکید نمود: تمام سعی کمیته گردشگری بر این است تا چگونگی حضورمان معرف شان و جایگاه جمهوری اسلامی ایران و به سمت افزایش چشمگیر گردشگر خارجی در کشور باشد.

رحمانی موحد در خصوص چگونگی حضور ایران در این نمایشگاه تصریح کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی اکسپو میلان 2015 مدیریت، ساماندهی، هماهنگی و نظارت بر امور مرتبط با گردشگری رویداد مزبور بر عهده کمیته گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است. هرگونه برنامه ریزی اعزام علاقمندان به بازدید از اکسپو و همچنین جذب بازدیدکنندگان از غرفه کشورمان بعنوان گردشگر و سایر اقدامات مربوطه از طرف دفاتر خدمات مسافرتی شامل تبیلغ و یا عرضه تور، اخذ روادید و... از طریق کمیته گردشگری ستاد اکسپو صورت می گیرد و همچنین به منظور فراهم سازی زمینه مشارکت همه ذینفعان به ویژه دفاتر خدمات مسافرتی و فعالان صنعت گردشگری و ساماندهی امور مربوطه سازماندهی واحدی انجام خواهد شد.

وی از دیگر اقدامات صورت گرفته جهت غنی سازی محتوایی این نمایشگاه از تهیه بروشور ایران به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی و نیز تهیه فیلمی از ظرفیتهای گردشگری و فرهنگی استانها برای عرضه در نمایشگاه نام برد.

رحمانی موحد با اشاره به هم زمانی سه روز جهانی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مدت زمان برگزاری نمایشگاه، بر برنامه ریزی جهت بهره برداری هر چه مناسب تر از این سه رویداد تقویمی تاکید نمود.

معاون گردشگری کشور ادامه داد: در راستای معرفی صنایع دستی کشور نیز کار کارشناسی بر اساس ذائقه شهروندان اروپایی و با لحاظ کردن شاخص هایی مانند قیمت مناسب، قابلیت حمل و تاثیر گذاری کالا صورت گرفته است که در نهایت آثار شاخص در 10 رشته صنایع دستی جهت نمایش و نمونه های قابل فروش آن جهت عرضه در محل فروشگاه نمایشگاه انتخاب می گردد. غرفه ایران در 1950 متر مربع، در دو طبقه و با الهام از سفره ایرانی و المان هایی از معماری ایرانی نظیر آینه کاری و بادگیرهای یزد طراحی و اجرا شده است، طبقه ی بالا به فضای نمایشگاهی اختصاص داده شده و به هفت منطقه ی جوی ایران تقسیم شده است و در طبقه پایین، اقلام تبلیغاتی معرفی ایران، محصولات و غذاهای ایرانی و سایر خدمات لازم برای بازدیدکننده ها عرضه می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری شبستان » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1