در دیدار معاون رئیس جمهور با سفیر اندونزی تاکید شد؛

توسعه همکاری های گردشگری ایران و اندونزی

21 ژوئن 2016 - 16:30 dsfr.ir/sa21n

توسعه همکاری های گردشگری ایران و اندونزی
میراث آریا
دیدار رئیس سازمان میراث فرهنگی با سفیر اندونزی در ایران

در دیدار معاون رئیس جمهور و رئیس سازما میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اوکتاویان علیم الدین سفیر اندونزی در جمهوری اسلامی ایران بر توسعه همکاری های گردشگری بین دو کشور تاکید شد.

به گزارش میراث آریا؛ مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این دیدار با اشاره به روابط مطلوب و رو به رشد دو کشور، گفت: زمینه افزایش همکاری ها در تمامی ابعاد بین دو کشور ایران و اندنزی در فضای پس از اجرای برجام وجود دارد.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: ظرفیت های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی ایران و اندونزی به عنوان دو کشور مهم در جهان اسلام قابل توجه است و باید این ظرفیت ها و توانمندی ها علاوه بر استفاده داخلی در اختیار سایر کشورهای مسلمان قرار گیرد.

سلطانی فر با اشاره به سه ماموریت مهم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: با تاکید و توجه رئیس جمهوری اسلامی ایران، برنامه ریزی بلندمدت برای استفاده از ظرفیت های سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور توسعه اقتصادی و فرهنگی آغاز شده است.

وی گفت: ورود گردشگران خارجی به ایران در سال های اخیر با رشد قابل توجهی همراه بوده است و ما براساس افق سال 2025 میلادی به دنبال افزایش تعداد گردشگران خارجی به 20 میلیون نفر هستیم، برای رسیدن به این تعداد گردشگر، برنامه های متنوع و گسترده ای در حال انجام است.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: برنامه ریزی برای ورود گسترده گردشگران مسلمان به ایران از جمله مواردی است که با جدیت دنبال می شود، چراکه جمهوری اسلامی ایران با توجه به وجود اماکن مذهبی و زیارتی، طبخ غذاهای حلال، وجود اماکن تفریحی مناسب برای مسلمانان و رعایت مسائل شرعی و اخلاقی، می تواند به کانون گردشگری حلال در دنیا و مقصد مهمی برای گردشگران مسلمان تبدیل شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: با توجه به گرایشات مردم اندونزی، ایران می تواند به یکی از مقاصد مهم گردشگری مردم این کشور تبدیل شود. کشور اندونزی دارای جاذبه های گردشگری متنوعی است و امکان افزایش تعاملات ایران و اندونزی در تمامی زمینه ها به ویژه در حوزه گردشگری وجود دارد.

سلطانی فر با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در یک منطقه جغرافیای ناامن، امن ترین کشور است، گفت: ایران در سال 2016 از سوی بسیاری موسسات و نشریات معتبر گردشگری به عنوان یکی از مهمترین مناطق گردشگری معرفی شده است و این فرصت خوبی برای گردشگران اندونزی است تا از جاذبه های ایران استفاده کنند.

در ادامه این دیدار اوکتاویان علیم الدین سفیر اندونزی در ایران، با اشاره به تاکید دولت اندونزی بر توسعه همه جانبه روابط با جمهوری اسلامی ایران، گفت: روابط فرهنگی بین دو کشور از سال های پیش آغاز شده است و در آینده نزدیک شاهد افزایش تبادل گردشگران میان ایران و اندونزی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه مردم اندونزی با فرهنگ ایران آشنا هستند، اضافه کرد: اندونزی دارای صنایع دستی متنوعی است و با توجه به وجود صنایع دستی بسیار قابل توجه در ایران، این موضوع می تواند زمینه مهمی برای افزایش همکاری ها باشد.

سفیر اندونزی یادآور شد: با توجه به بررسی های صورت گرفته و شرایط فعلی کشور ترکیه، ایران می تواند مقصد مهمی برای گردشگران کشور اندونزی باشد.

اوکتاویان علیم الدین با تاکید بر توسعه همکاری های گردشگری بین دو کشور، افزود: ایران و اندونزی می توانند در زمینه توسعه گردشگری حلال مشارکت داشته باشند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1