نرم افزار رفع ترس از پرواز عرضه شد

21 ژوئن 2016 - 14:30 dsfr.ir/nc65u

نرم افزار رفع ترس از پرواز عرضه شد
persianv.com
بر اساس ارزیابی ها تقریبا 40-30 درصد ساکنان هر کشور از سفر با هواپیما هراس دارند.

گروهی از نرم افزارنویسان روسی برنامه ویژه ای را طراحی کرده اند که اعلام شده، مسافران هوایی می توانند با بهره گیری از آن و دریافت تمامی اطلاعات پرواز و مسیر حرکت از آغاز تا پایان، بر ترس خود غلبه کنند.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره نوشته است: گروهی از 10 طراح و کارشناس در روسیه برنامه «اسکای گورو» را معرفی کردند که برای غلبه بر ترس هوایی بی نظیر است.

الکسی گرواش طراح این نرم افزار گفته است که حدود 30 درصد از بزرگسالان روسی بیماری ترس از پرواز دارند و این پدیده نه تنها در روسیه بلکه در همه کشورها وجود دارد.

وی افزوده است: نرم افزار پرواز بدون هراس در مدت سفر هوایی برای کاربر توضیح می دهد که هر لحظه چه رویدادی در حال رخ دادن است، وضعیت هواپیما چگونه است و چه روندهایی در داخل و بیرون هواپیما جریان دارد، مانند اینکه چرا نشانگرهای نوری بالای صندلی مسافران روشن می شود یا منبع صداهای حین پرواز چیست؟

افزون بر این اطلاعات، ارائه شرایط آب و هوایی مسیر حرکت، فاصله تا مقصد و همچنین دسترسی به دیگر دانسته های مورد علاقه پروازی این امکان را می دهد تا کاربران آگاهانه بر ترس از پرواز غلبه کنند.

بنا به این گزارش، تاکنون این نرم افزار در 270 پرواز آزمایشی عملکرد موفقی داشته و حتی شرکت های هواپیمایی روسیه برای استفاده از آن در پروازهای خود علاقه مندند و کاربران آزاد نیز می توانند از آن بهره بگیرند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « مشرق نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1