اقدامات جدید خدماتی برای بازدیدکنندگان بیستون

20 ژوئن 2016 - 16:00 dsfr.ir/lv9m5

اقدامات جدید خدماتی برای بازدیدکنندگان بیستون
افسانه شمس
کتیبه بیستون

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اقدامات جدید خدماتی پایگاه تاریخی بیستون کرمانشاه به بازدید کنندگان این اثر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، محمدحسن طالبیان در حین بازدید از بیستون از افزایش خدمات گردشگری به بازدیدکنندگان با رعایت حفظ آثار تاریخی خبر داد و افزود: اکنون با توجه به ارزیابی های کارشناسان، مجموعه جهانی بیستون از وضعیت مناسبی برخوردار است، هر چند که در بخش هایی از جمله تملک سوله ها و کاربری آنها اشکالاتی وجود داشت اما وضعیت آنها نیز پس از رایزنی هایی که با کارشناسان انجام گرفت بطور کامل مشخص شد.

به گفته وی، اکنون سوله هایی که متعلق به مجموعه جهانی بیستون است قرار است تبدیل به فضاهایی برای تولید محصولات فرهنگی و معرفی سایت به بازدید کنندگان شود، بطوریکه گردشگران پیش از آنکه از مجموعه بازدید کنند با تاریخ سایت باستانی بیستون آشنا شوند.

معاون میراث فرهنگی کشور همچنین از افزایش خدمات گردشگری در ورودی سایت تاریخی بیستون خبر داد و گفت: قرار است با توافقی که انجام گرفته، خدمات گردشگران در ورودی سایت تاریخی بیستون افزایش یابد و ظرفیت های بیشتری در اختیار بازدید کنندگان قرار بگیرد.

طالبیان افزود: بسیاری از مردم تمایل داشتند که کتیبه بیستون را از نزدیک مشاهده کنند، برای اینکه این فرصت در اختیار مردم قرار بگیرد اما آسیبی هم به نقش برجسته وارد نشود قرار شد مردم بدون آنکه به کتیبه نزدیک شود از پایین نقش برجسته با استفاده از دوربین ویژه این کتیبه را به سهولت مشاهده کنند.

معاون میراث فرهنگی با ابراز امیدواری از انتشار طرح جامع بیستون در آینده نزدیک خاطرنشان کرد: همزمان با افزایش خدمات گردشگری در پایگاه جهانی بیستون، قرار است بزودی کتاب فعالیت های بیستون و طرح جامع بیستون آماده شود که به محض آماده شدن کتاب و طرح جامع بیستون در دسترس متخصصان و عموم قرار می گیرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
17 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1