معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان:

پروژه احداث فرودگاه سقز در مسیر اجرا قرار گرفت

20 ژوئن 2016 - 14:50 dsfr.ir/jx3ek

با پیگیری های استاندار محترم کردستان، مقرر شد کار تملک اراضی مورد نیاز پروژه احداث فرودگاه سقز و اجرای طرح توسط پیمانکار توانمند، همزمان با تحویل زمین و با مدیریت شرکت فرودگاه های کشور آغاز شود.

"معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان"

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کردستان، امیر قادری در خصوص آخرین وضعیت احداث فرودگاه سقز با اشاره به اهمیت اجرای این طرح، گفت: این مسئله یک مطالبه جدی و برای توسعه منطقه بسیار اثرگذار است.

وی از پروژه ملی احداث فرودگاه سقز به عنوان کلید توسعه منطقه در شبکه ارتباطی کشور نام برد و گفت: با بهره برداری از این فرودگاه، جمعیتی بالغ بر 850 هزار نفر از استان های کردستان و آذربایجان غربی و شرقی زیر پوشش این فرودگاه قرار می گیرند.

معاون استاندار کردستان با اشاره به توسعه شبکه حمل و نقل از طریق احداث این فرودگاه افزود: فاصله کمتر از 80 کیلومتری با نوار مرزی و تجاری عراق و نزدیکی با 3 بازارچه مرزی مشترک رسمی بین دو کشور ایران و عراق شامل باشماق مریوان، سیف سقز و سیرانبند بانه از مزایای این فرودگاه است.

قادری مساحت اولیه فرودگاه سقز را 170 هکتار عنوان کرد و افزود: در طرح توسعه فرودگاه مساحتی تا 370 هکتار پیش بینی و در نظر گرفته شده است.

معاون استاندار کردستان بخش های بازرگانی و تجاری، توریسم و گردشگری و صادرات مازاد تولیدات کشاورزی و دامی و باغی و زراعی را از جمله پتانسیل هایی دانست که طرح احداث فوردگاه سقز را دارای توجیهی بیش از پیش خواهد کرد.

وی با اشاره به تأکیدات استاندار کردستان مبنی بر نگاه و توجه ویژه به این پروژه افزود: دولت در استان قول داده بود تا مساعدت لازم به شرکت فرودگاه های کشور برای آغاز سریعتر بخش های اجرایی و عمرانی این طرح صورت بگیرد که به این وعده خود عمل کرد.

قادری با اشاره به برنامه ریزی ها برای آغاز عملیات اجرایی و عمرانی در بخش سالن ترانزیت و نیز ورود به بحث تملک پروژه فرودگاه سقز در سال جاری گفت: خوشخبتانه با پیگیری های استاندار محترم کردستان و جلساتی که در تهران با شرکت فرودگاه های کشور برگزار گردید، مقرر شد کار تملک اراضی مورد نیاز پروژه و اجرای طرح از طریق مناقصه توسط پیمانکار توانمند، همزمان با تحویل زمین و با مدیریت شرکت فرودگاه های کشور آغاز شود.

معاون استاندار کردستان با تأکید بر نگاه کلان و استانی به این پروژه افزود: هر آنچه در توان داشته باشیم برای به سرانجام رساندن این طرح بکار خواهیم گرفت.

وی در پایان با بیان اینکه پیگیری های مستمر، راهکار به سرانجام رساندن طرح ها و پروژه ها است، خواستار توجه به این مهم از سوی تمامی دستگاه های مرتبط با قضیه احداث فرودگاه سقز شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1