درهای اتحادیه اروپا به روی «ایران ایر» باز شد

17 ژوئن 2016 - 17:40 dsfr.ir/6b61s

درهای اتحادیه اروپا به روی «ایران ایر» باز شد
airliners.net
هواپیمای ایران ایر

یک مقام اروپایی از خارج شدن «ایران ایر» از لیست سیاه پروازی این اتحادیه خبر داد.

کمیسیونر حمل و نقل اتحادیه اروپا دیروز پنجشنبه اعلام کرد هواپیماهای شرکت «ایران ایر» از لیست سیاه پروازی این اتحادیه خارج شده است.

اواخر فروردین ماه و در حالی فدریکا موگرینی در صدر هیاتی از اتحادیه اروپا به تهران سفر کرده بود، مقامات اروپایی خبر دادند که اتحادیه اروپا آماده رفع محدودیت های اعمال شده روی شرکت های هواپیمایی ایرانی است.

قرار بود موضوع رفع محدودیت های اعلام شده علیه شرکت های هواپیمایی ایرانی در جریان سفر هیات عالی رتبه اتحادیه اروپا به ریاست موگرینی به تهران اعلام شود.

کمیسیونر حمل و نقل اتحادیه اروپا دیروز اعلام کرد شرکت هواپیمایی «ایران ایر» از لیست سیاه شرکت هایی که به خاطر مسائل امنیت پروازی، حضورشان در آسمان اتحادیه اروپا ممنوع شده بود، از این لیست خارج شده است.

خبرگزاری فرانسه نوشت: «ویولتا بولک» در بیانیه ای اعلام کرد «به دنبال سفرم در ماه آوریل به ایران، یک بررسی فنی با موفقیت در ماه می صورت گرفت. بر اساس این ارزیابی خرسندم که اعلام کنم ما اکنون قادریم اجازه دهیم بیشتر هواپیماهای ایران ایر را به آسمان اروپایی برگردانیم».

اتحادیه اروپا اغلب هواپیماهای ایرانی و به ویژه ایران ایر را در سال 2010 به بهانه «کهنگی» ناوگان هواپیمایی این کشور از ورود به حریم هوایی اتحادیه ممنوع کرده بود.

کمیسیونر حمل و نقل اتحادیه اروپا دو ماه قبل با لحنی محتاطانه درباره نتایج گفتگوها برای رفع محدودیت های هواپیمایی ایران گفته بود: «من اصلا انتظار ندارم که اتخاذ اقدامات و گام ها در این باره ساده باشد».

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1