ریزگرد موجب لغو سه پرواز فرودگاه بین المللی آبادان شد

17 ژوئن 2016 - 17:00 dsfr.ir/s9174

ریزگرد موجب لغو سه پرواز فرودگاه بین المللی آبادان شد
تسنیم
پروازهای فرودگاه آبادان به علت گردوخاک لغو شد.

ریزگرد در شهرهای آبادان و خرمشهر به میزان بیش از 6 برابر حد مجاز، سه پرواز شامگاه پنجشنبه فرودگاه بین المللی آبادان را لغو کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزرات راه و شهرسازی، مسئول روابط عمومی فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان شامگاه پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا گفت: پرواز تهران - آبادان - تهران هواپیمایی قشم ایر با شماره پرواز 1217 به دلیل انتشار بیش از حد مجاز ریزگردها لغو شد.

شیما یوسفی شیخ رباط افزود: پرواز شرکت هواپیمایی آسمان به شماره پرواز 861 مسیر مشهد - آبادان - تهران و پرواز شرکت هواپیمایی تابان به شماره پرواز 6294 مسیر مشهد - آبادان - مشهد نیز به علت گرد و غبار شدید لغو شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبادان در این همین رابطه گفت: میزان ریزگردها در هوای آبادان و خرمشهر در پی استقرار گرد و غبار شدید در منطقه در ساعت 18 پنجشنبه به یک هزار و 38 میکروگرم بر متر مکعب معادل شش برابر حد مجاز رسیده است.

احمد موسوی آزاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس اطلاعات اداره هواشناسی شهرستان، وزش باد شدید در این منطقه، شکل گیری توده های گرد و غبار و نفوذ به خوزستان را به همراه داشته است. وی از مردم به ویژه کودکان، بیماران قلبی، ریوی، گوارشی و سالمندان خواست به دلیل آلودگی هوای شهرهای آبادان و خرمشهر ناشی از پراکنده شدن ذرات گرد و غبار از تردد غیر ضروری پرهیز کنند.

سازمان هواشناسی روزهای گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرده بود با توجه به افزایش وزش باد و تشکیل توده گرد و خاک بر روی عراق و حرکت آن به ایران، از بعد از ظهر پنجشنبه 27 خردادماه و جمعه 28 خردادماه در استان های کرمانشاه، ایلام، خوزستان و با شدت کمتر در کردستان، پدیده گرد و غبار موجب کاهش کیفیت هوا می شود.

هجوم ریزگردها به خوزستان در برخی مواقع در سال جاری و سال های گذشته، تعطیلی دستگاه های اجرایی و مدارس برخی شهرهای استان را به همراه داشت.

فرودگاه آبادان دارای ظرفیت هشت هواپیمای پهن پیکر بطور همزمان در رمپ مسافری خود است. این فرودگاه مطابق استانداردهای جهانی ساخته شده و ظرفیت هواپیماهایی به بزرگی بوئینگ 747 و ایرباس 340 را دارا است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1