ورود به «تپه میل» تا اطلاع ثانوی ممنوع

15 ژوئن 2016 - 12:30 dsfr.ir/ya7lf

ورود به «تپه میل» تا اطلاع ثانوی ممنوع
ایسنا
آتشکده میل در شهر ری

تا زمانی که نصب سازه دائم و مقاوم روی محوطه تاریخی "تپه میل" انجام نشود، ورود گردشگران به این محوطه تاریخی ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، با وقوع توفانِ شنبه گذشت در تهران و شهرهای اطراف، داربست های فلزی محوطه تاریخی و ارزشمند «تپه میل» که روی آن ها سازه ی سقف این محوطه قرار داشت، از جا کنده و محوطه به طور کامل بی سرپناه شد، اما گویا خوشبختانه هیچ آسیبی به این محوطه تاریخی وارد نشده است.

امیر مسیب رحیم زاده، مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان شهرری درباره ی اقدامات انجام شده یا دردست انجام برای این محوطه تاریخی پس از گذشت حدود 10 روز از این اتفاق، به خبرنگار میراث فرهنگی ایسنا توضیح داد: به دنبال توفان رخ داده، متاسفانه کل سازه که به عنوان سقف در محوطه مورد استفاده بود، کنده شد، اما خوشبختانه هیچ آسیبی به فضاهای خشتی محوطه وارد نشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر مکاتبات اولیه برای اختصاص بودجه با هدف طراحی سازه ای مقاوم انجام شده و از سوی دیگر مطالعات برای نوع این سازه و محوطه استفاده از آن در حال انجام است.

او با تاکید بر لزوم نصب سازه ای مقاوم تر روی این محوطه تاریخی اظهار کرد: خوشبختانه در این طوفان، هیچ آسیبی به سازه، معماری ها، ترانشه و گچ بری ها حتی عناصر ارزشمند تالار اصلی وارد نشده است، چون سازه فقط به پشت برگشته، با این وجود باید هر اقدامی که برای این محوطه تاریخی انجام می شود تا قبل از آغاز فصل زمستان انجام شود.

رحیم زاده با بیان این که باید در حال حاضر پوشش پلاستیکی روی این محوطه تاریخی پوشانده شود، افزود: به دلیل شرایط کنونیِ محوطه، در حال حاضر امکان بازدید از این محوطه توسط گردشگران و بازدیدکنندگان متوقف شده است، تا نصب سازه ی مقاوم روی آن فراهم شود، با اجرائی شدن این اتفاقات، بار دیگر امکان ورود بازدیدکنندگان به محوطه فراهم می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1