14 اکتبر 2019 - 02:47
حضور «قشم اير» به عنوان تنها ايرلاين خصوصی ايران در اجلاس ياتا

مذاكره قشم ایر با معاون شركت هواپیماسازی بوئینگ

14 ژوئن 2016 - 16:20 dsfr.ir/5k8c1

مذاكره قشم ایر با معاون شركت هواپیماسازی بوئینگ
kishairlines.ir
هواپیمایی کیش ایر

مدیرعامل شركت هواپیمایی قشم از حضور این شركت به عنوان تنها ایرلاین خصوصی ایران در هفتاد و دومین اجلاس سالیانه یاتا (AGM) كه به مدت سه روز در كشور ایرلند جنوبی برگزار شد، خبر داد.

محمود شکرآبی در مورد این اجلاس اظهار داشت: در اجلاس AGM ،264 شرکت هواپیمایی عضو یاتا از 118 کشور جهان (که دارای 83 درصد از ترافیک هوایی در جهان هستند)، مدیران کارخانه های سازنده هواپیما، سایر صنایع و خدمات مرتبط با صنعت هواپیمایی و ... حضور داشتند.

وی با بیان اینکه اجلاس عمومی سالیانه یاتا به عنوان بالاترین نشست یاتا به شمار می رود و هر ساله در نقاط مختلف جهان برگزار می شود، گفت: در این اجلاس، وضعیت آینده صنعت هواپیمایی بازرگانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و فرصت مذاکره با سایر ایرلاین ها و همچنین مدیران کارخانه های سازنده هواپیما و تهیه کنندگان ابزارهای نرم و سخت افزاری مرتبط با صنعت مهیا می باشد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم افزود: در حاشیه این اجلاس از غرفه ای مربوط به صنایع بازرگانی از جمله رزرو و صدور بلیت و سایر مولفه های مربوط به بسته های مسافرتی شامل هتل و گردشگری بازدید به عمل آمد.

وی ادامه داد: در متن و حاشیه این اجلاس موضوع New Distributions Capability (قابلیت جدید توزیع) و مقوله one order که مستلزم تغییرات عمده در پروتکل های رزرواسیون، محاسبه نرخ، صدور بلیت مشتریان وفادار و ... است، به طور برجسته مطرح شد.

شکرآبی تصریح کرد: این امر به طور حتم موجب برنامه ریزی ایرلاین ها برای آمادگی و ورود به عرصه های جدید با کم ترین هزینه و کمترین ریسک ناشی از انجام آزمون و خطای استفاده از استانداردهای جدید جهانی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم همچنین از مذاکره این شرکت با معاون شرکت هواپیماسازی بوئینگ و رئیس فرودگاه شانون خبر داد و گفت: به منظور ایجاد همکاری در زمینه جذب و حمل و نقل مسافر بین ایران و کشورهای آمریکا و کانادا از طریق فرودگاه شانون بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم افزود: AGM با اتفاق آراء قطعنامه مربوط به محکوم کردن تروریسم را تصویب کرد و خواستار همکاری دولت ها و تمامی عوامل صنعت هواپیمایی برای انجام پروازهای ایمن و امن شد.

وی گفت: در این راستا AGM خواستار اجرای مواردی از جمله همکاری بین ایرلاین ها با یکدیگر، به رسمیت شناختن نقش ایکائو، تبادل اطلاعات لازم برای جلوگیری از اعمال تروریستی، تجهیز فرودگاه ها به دستگاه های بازرسی مدرن، تشویق مسافران به خرید بلیت و چاپ Tag بار در منزل و استفاده از کیوسک ها به منظور عدم تشکیل صف و تجمع در فرودگاه ها، آگاهی سازی کافی به شهروندان در مورد تهدیدات امنیتی شد.

شکرآبی گفت: در اجلاس AGM قطعنامه مربوط به محکومیت تجارت غیرقانونی حیوانات وحشی باتفاق آرا تصویب و خواستار افزایش آگاهی مسافران خریداران و فروشندگان وحوش و کارکنان ایرلاین ها نسبت به خطرات تجارت حیوانات وحشی، همکاری فرودگاه، فورواردرهای بار و سایرین با مسئولین محیط زیست، وضع مقررات برای عدم تشویق قاچاق حیوانات و تبادل اطلاعات و تشویق ایرلاین ها برای اجرای معاهده United for Wild Life Transport Task Force شد.

وی افزود: در این اجلاس Alexander de Junior به عنوان دبیر کل جدید یاتا منصوب شد و جمله «We Are in The Business of Freedom» را به عنوان شعار خود مطرح کرد.

شکرآبی تصریح کرد: الکساندر دو جونیور بر مواردی از جمله؛ گران بودن هزینه تولیدکنندگان و ارائه دهندگان خدمات انحصاری، افزوده شدن مالیات ها به موانع کار ایرلاین ها، بی توجهی به زیرساخت های لازم در اغلب اوقات و عواقب منفی ناخواسته مقررات اشاره کرد و اطمینان خاطر از سیستم تسویه حساب بین ایرلاین ها، رهبری یاتا در موارد و مسائل جاری صنعت، پیش بینی برای آمادگی مقابله با چالش های آینده را از جمله متیازات یاتا نزد ایرلاین ها برشمرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1