رالی بزرگ اروپایی ها در نوار شمالی ایران

14 ژوئن 2016 - 12:30 dsfr.ir/tk2nq

رالی بزرگ اروپایی ها در نوار شمالی ایران
kish.ir
رالی گردشگری کیش

70 گردشگر اروپایی با 35 خودرو قرار است نوار شمالی ایران را در هشت روز طی کنند.

ابراهیم پورفرج، مجری این رالی در ایران گفت: این رالی با حضور گردشگرانی از کشورهای فرانسه، بلژیک، پرتغال، آلمان و اسپانیا به مدت هشت روز در نوار شمالی کشور برگزار می شود.

به گفته او، این گردشگران قرار نیست در ایران مسابقه اتومبیلرانی راه بیاندازند، بلکه مسیری را با رعایت قوانین رانندگی و زیست محیطی به صورت گروهی طی می کنند و در طول مسیر در روستاها و مناطق گردشگری کشور توقف خواهند داشت تا با مردم محلی ارتباط برقرار کنند و آثار تاریخی و طبیعی ایران را ببینند.

وی اضافه کرد: سفر این گردشگران که بیشترشان هم فرانسوی هستند، از کشور فرانسه آغاز شده است. آنها روز دوشنبه (24 خردادماه) از مرز بازرگان به ایران وارد شدند و قرار است از استان های آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، گیلان، قزوین، البرز، مازندران، تهران، سمنان، گلستان، خراسان رضوی و شمالی گذر کنند و در پایان روز هشتم از مرز باجگیران خارج شوند.

او گفت: این یکی از بزرگترین رالی های گردشگری است که تا کنون برگزار شده است.

پورفرج درباره موانع ورود خودورهای گردشگری به کشور، اظهار کرد: در هر حال مشکلاتی در مرز وجود دارد که اصلاح آن زمان می برد. در نشست اخیری که با رییس گمرک ایران داشتیم، این مساله مطرح و قرار شد پیگیری هایی برای رفع مشکلات مرزی هنگام ورود خودروهای گردشگران صورت گیرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 13 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1