29 ژانویه 2020 - 11:06
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی تشریح کرد؛

آخرین وضعیت کفایت سرمایه و ادغام ایرلاین ها

13 ژوئن 2016 - 16:40 dsfr.ir/3x8hc

آخرین وضعیت کفایت سرمایه و ادغام ایرلاین ها
airliners.net
هواپیمایی هما بیش ترین تاخیر پروازی را به خود اختصاص داد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به درخواست ایرلاین ها از وزیر راه و شهرسازی مبنی بر مهلت دو ساله به آن ها برای افزایش سرمایه بر اینکه ایرلاین های خصوصی برنامه ای برای ادغام ندارند تاکید کرد.

مقصود اسعدی سامانی در خصوص موضوع کفایت سرمایه ایرلاین ها که باید تا مردادماه به مقدار اعلام شده برسد، گفت: شرکت های هواپیمایی در حال ارزیابی هستند، ضمن آنکه از طریق وزارت راه و شهرسازی پیگیر هستیم تا شرکت ها زمان بیشتری را برای افزایش سرمایه داشته باشند.

وی با بیان اینکه ایرلاین ها توانمندی ندارند تا در مدت زمان تعیین شده سرمایه خود را افزایش دهند، افزود: صنعت هواپیمایی پیچیدگی های خود را دارد و اقتصاد ایرلاین ها هم به تازگی آزاد شده است زیرا مدت های زیادی تعیین تکلیفی نرخ بلیت هواپیما مشکلات عدیده ای را برای شرکت ها به وجود آورده بود.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به اینکه باید فرصت بیشتری به شرکت های هواپیمایی داده شود به مهر گفت: شرکت های هواپیمایی به وزیر درخواست داده اند تا این زمان را به دو سال برساند و در این زمان ایرلاین ها بتوانند کفایت سرمایه را انجام دهند.

سامانی در خصوص موضوع ادغام ایرلاین های کوچک که در گذشته مطرح شده بود، افزود: ایرلاین های خصوصی تمایلی برای این موضوع ندارند و هر ایرلاین به دنبال این است که سرمایه خود را به میزان اعلام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی برساند.

وی با اشاره به اینکه دولت فقط می تواند این تصمیم را برای شرکت های دولتی اعمال کند، اظهار داشت: سایر شرکت ها که خصوصی هستند خودشان در مورد آینده شرکت تصمیم می گیرند و تاکنون هم تمایلی برای این موضوع نداشته اند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1