27 نوامبر 2023 - 10:57

شناسایی و ساماندهی 59 خانه مسافر در چهارمحال و بختیاری

13 ژوئن 2016 - 10:00 dsfr.ir/yu4er

شناسایی و ساماندهی 59 خانه مسافر در چهارمحال و بختیاری
احمد صیادی
خانه مسافر آزاده در شهرکرد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری، از شناسایی و ساماندهی 59 خانه مسافر در استان خبر داد.

بهمن عسگری سوادجانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این خانه های مسافر به منظور توسعه صنعت گردشگری در استان و همچنین افزایش فضاهای اقامتی استان در مناطق مختلف با اولویت مناطق روستایی راه اندازی و ساماندهی شده است.

وی گفت: این خانه های مسافر، هم اکنون در بافت های قدیمی روستاها و شهرها ساماندهی شده اند و با کمترین میزان قیمت به مسافران و گردشگران در این خانه ها خدمات رسانی می شود. به منظور افزایش تعداد این خانه های مسافر در استان با همکاری بنیاد مسکن استان تسهیلات 150 میلیون ریالی به ازای هر واحد پرداخت می شود.

عسگری سوادجانی با اشاره به اینکه این خانه های مسافر با هدف ساماندهی، استانداردسازی و تامین نیاز مسافران راه اندازی شده است، افزود: راه اندازی این خانه های مسافر در استان با استقبال مردم مواجه شده است.

وی گفت: این خانه های مسافر با مجوز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فعالیت می کنند و راه اندازی خانه های مسافر جدید و همچنین طرح کاشانه مسافر منوط به دریافت مجوز از این سازمان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان افزود: به منظور توسعه طرح های گردشگری و همچنین توسعه طبیعت گردی در استان برای تامین و توسعه تجهیزات اماکن گردشگری نیز تسهیلات 500 میلیون ریالی به متقاضیان بخش خصوصی پرداخت می شود.

استان چهارمحال و بختیاری با دارا بودن بیش از 250 جاذبه شناخته شده طبیعی تاریخی و مذهبی از مهم ترین مناطق کشور برای جذب گردشگر به شمار می‌رود.

1