مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری تهران:

فریب تبلیغ تورهای گردشگری در فضای مجازی را نخورید

13 ژوئن 2016 - 09:00 dsfr.ir/3k3iw

فریب تبلیغ تورهای گردشگری در فضای مجازی را نخورید
masjedjamei.ir
رجبعلی خسرو آبادی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با هشدار به شهروندان در استفاده از خدمات سفر از افراد غیرموجه و شرکت های مسافرتی غیرمعتبر، از همگان خواست تا فریب تبلیغ تورهای گردشگری در فضای مجازی را نخورند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، رجبعلی خسروآبادی افزود: معمولا قیمت پایین بعضی تورها در فضای مجازی باعث می شود تا شهروندان در دام کلاهبرداران خدمات سفر گرفتار شده و بدون استعلام از پروانه فعالیت و مکان شرکت خدمات مسافرتی اقدام به تحویل مدارک یا واریز وجه کنند.

وی با اشاره به فعالیت غیرقانونی بعضی افراد فرصت طلب و سودجو در فروش تورهای تابستانی به شهروندانی که قصد سفر دارند، توصیه کرد: از پرداخت هرگونه وجه برای خرید خدمات سفر به حساب شخص یا کارمند کانتر خودداری و هرگونه وجه را تنها به حساب شرکت خدمات مسافرتی واریز کنید.

خسروآبادی همچنین نسبت به ارسال بعضی پیامک ها نظیر برنده شدن در قرعه کشی سفر به خصوص سفرهای خارجی و اروپایی توسط بعضی افراد سودجو که به صورت غیرقانونی فعالیت می کنند، هشدار داد.

وی گفت: تعداد اندکی از دفاتر خدمات مسافرتی نیز اخلاق حرفه ای در صنعت گردشگری را رعایت نمی کنند و با تبلیغ های غیر واقعی و اغراق و بزرگ نمایی در خدمات اقدام به فروش تور می کنند که این عمل نه تنها موجب بدبینی عمومی به صنف دفاتر خدمات مسافرتی می شود بلکه حجم زیادی از شکایات شهروندان را در کمیسیون رسیدگی به شکایات معاونت گردشگری استان به خود اختصاص می دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران ارائه خدمات برخلاف آنچه به مسافر پیش از سفر وعده داده شده را مصداق بارز کم فروشی و غش در معامله عنوان کرد.

وی از شهروندان خواست در قبال ارائه هرگونه اسناد و مدارک از جمله گذرنامه، شناسنامه، ضمانت نامه به دفاتر خدمات مسافرتی رسید دریافتی ممهور به مهر شرکت دریافت کنند.

خسروآبادی همچنین دفاتر خدمات مسافرتی را ملزم به ارائه یک نسخه از قرارداد سفر با امضا طرفین و ممهور به مهر شرکت دانست و افزود: ندادن قرارداد به مسافر حتی برای یک تور یک روزه برای اعضای کمیته فنی تخطی از قانون محسوب می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
16 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1