تلاش برای میزبانی شایسته تبریز از کشورهای اسلامی در 2018

11 ژوئن 2016 - 13:30 dsfr.ir/yb61m

تلاش برای میزبانی شایسته تبریز از کشورهای اسلامی در 2018
tabrizmodern.ir
تبریز پایتخت گردشگری شهرهای اسلامی در سال 2018

شهرداری و رئیس شورای شهر تبریز در راستای انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ به موجب این تفاهم نامه که روز پنج شنبه به امضای مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، شهردار تبریز و رئیس شورای اسلامی این شهر رسید، مقرر شد طرفین در راستای انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 همکاری های موثرتری داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی تبریز در این نشست گفت: «همه باید تلاش کنیم تا تبریز برای 2018 میزبانی شایسته باشد؛ به همین منظور در روزهای آینده دبیرخانه تبریز 2018 را راه اندازی خواهیم کرد.»

در این نشست، همکاری به منظور شناسایی، حفظ، احیا و مرمت میراث ارزشمند فرهنگی، ثبت آثارملموس و ناملموس فرهنگی، مرمت و احیای بافت های تاریخی مورد تاکید طرفین قرار گرفت. حمایت از صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی، ایجاد بازارچه ها، نمایشگاه ها و جشنواره های صنایع دستی و هنرهای سنتی، از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

اما پیش از این رویداد، برگزاری اجلاس وزرای گردشگری ACD در تبریز که در شهریور ماه سال جاری خواهد بود، علاوه بر تقویت همکاری های ایران با کشورهای عضو، فرصت و بسترهای تازه ای را جهت تحقق اهداف و برنامه های تبریز 2018 فراهم می سازد.

در همین راستا، جلسه هماهنگی اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو مجمع گفت و گوی همکاری های آسیا نیز برگزار شد که در آن با اشاره به ظرفیت های گردشگری و اجرایی استان آذربایجان شرقی، از آمادگی کامل دستگاه ها، سازمان ها و همچنین مردم برای برگزاری اجلاس مذکور خبر داده شد.

در این جلسه که با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، معاون عمرانی استاندار و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و نمایندگانی از وزارت امور خارجه و سایر وزراتخانه های مرتبط برگزار شد، ضمن مرور اقدامات انجام شده، تازه ترین تحولات و رویکردهای محلی و ملی برای برگزاری باشکوه این اجلاس مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم نیز اتخاذ شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1