مکان استراحت خدمه پرواز در هواپیمای بوئینگ

8 ژوئن 2016 - 16:00 dsfr.ir/my6gk

مکان استراحت خدمه پرواز در هواپیمای بوئینگ
core77.com
منطقه خواب در هواپیما که به محفظه‌ی CRC مشهور است.

یکی از مواردی که هیچ اطلاعاتی در خصوص آن تاکنون به بیرون درز نکرده بود، محل استراحت خلبان و خدمه پرواز در داخل هواپیما است.

در جدیدترین تصاویری که از هواپیمای بوئینگ 777 و 787 منتشر شده، مکان های استراحت مخفی و تخت خواب هایی را نشان می دهد که خدمه و کادر پرواز در طول پرواز در آنجا به استراحت می پردازند. این منطقه خواب در هواپیما که به محفظه ی CRC مشهور است، پشت درهایی واقع شده که بیشتر به محل نگهداری وسایل اضافی و زباله جات شبیه و کاملا از دید مسافران پنهان است.

محل استراحت خلبان و کادر پرواز در تمامی هواپیماها وجود دارد و باتوجه به نوع هواپیما، سایز و اندازه ی متفاوتی دارد و اغلب پشت کابین خلبان و بالای طبقه ی فرست کلاس قرار دارد. در هواپیمای بوئینگ 777، محل استراحت خلبان و کادر پرواز بین 6 تا 10 تخت دارد و کمربند ایمنی نیز برروی آن تعبیه شده تا اگر در طول خواب و استراحت هواپیما دچار تکان هایی شد، مشکلی برای کادر پروازی به وجود نیاید. در برخی از هواپیماها حتی تلوزیونی نیز برای گذراندن وقت کادر پروازی تعبیه شده است که در پروازهای طولانی کاربرد بیشتری دارد.

در هواپیمای بوئینگ 777 اتاقی جداگانه برای خلبان و کمک خلبان وجود دارد که 2 تخت خواب، 2 صندلی بیزنس کلاس و در برخی ایرلاین ها سرویس بهداشتی نیز دارند که می توانند در پروازهای طولانی مدت، در آن جا به استراحت بپردازند.

برخی از کارکنان هواپیمایی بریتیش (British Airways) در مصاحبه ای بیان داشتند که خوابیدن در اتاقکی کوچک و بدون پنجره بیشتر به خوابیدن در تابوت شباهت دارد، اما به دلیل طولانی بودن زمان پرواز و سختی بیدار ماندن چند ساعته، مجبور به انجام این کار هستند.

کادر پرواز و خلبان ها باتوجه به مسیر می توانند ساعتی را به استراحت بپردازند و نیازی نیست که حتما همه ی کادر پروازی در طول مسیر آماده باش بمانند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1