ضرورت رفع موانع برای تسهیل خرید هواپیما

8 ژوئن 2016 - 15:30 dsfr.ir/ce22l

ضرورت رفع موانع برای تسهیل خرید هواپیما
theiranproject.com
مذاکرات شرکت ایران ایر با بوئینگ برای خرید 100 هواپیما

سخنگوی هیات رئیسه مجلس، با تاکید بر ضرورت خرید هواپیما برای نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور، گفت: همچنان موانعی در راه دو معامله ایران برای خرید هواپیما وجود دارد که باید حل و فصل شود.

بهروز نعمتی با اشاره به برخی از اخبار مبنی بر اینکه ایران ایر در حال گفت و گو برای یک خرید تاریخی هواپیما از بوئینگ است، گفت: هر چند ما نیاز به نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور هستیم اما باید در خرید هواپیما از کشورهای خارجی مراقب بدعهدی آن ها باشیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تاخیرد در بازسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی ما تاکنون به تحریم های مختلف بر می گردد، افزود: نتیجه این تاخیر سوانح هوایی و از دست دادن برخی از هموطنان مان بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه مشکلات پیش روی قرارداد با بوئینگ برای خرید هواپیما باید از میان برداشته شود، تصریح کرد: همچنان موانعی در راه دو معامله ایران برای خرید هواپیما وجود دارد که باید حل و فصل شود در غیر این صورت بدعهدی آمریکا و متحدانش بیش از پیش در معرض نمایش گذاشته خواهد شد.

نعمتی با بیان اینکه در خصوص خرید ایرباس نیز مشکلاتی بروز کرده است، گفت: آمریکا باید بداند با سنگ اندازی در مسیر مراودات تجاری ایران با کشورهای دنیا تنها خود را منزوی خواهد کرد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: امید است آمریکایی ها هرچه سریع تر دست از بدعهدی برداشته و مسیر تعامل با کشورهای دنیا را طی کنند.

چندی پیش خبری در خصوص مذاکرات شرکت ایران ایر با بوئینگ برای خرید 100 هواپیما منتشر شد این در حالی است که همچنان موانعی در راه دو معامله ایران برای خرید هواپیما وجود دارد که باید حل و فصل شود تا ابعاد مختلف توافق هسته ای ایران و 1+5 در روند اجرایی بهتری قرار گیرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری خانه ملت » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1