قائم مقام ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری

هوای پاک تهران در گروی کم شدن تعداد خودروها است

8 ژوئن 2016 - 15:00 dsfr.ir/671za

هوای پاک تهران در گروی کم شدن تعداد خودروها است
تین نیوز
آلودگی و ترافیک شهر تهران

مهمترین توجه زیست محیطی که می شود به شهر تهران کرد عدم تولد و شماره گذاری خودروهای جدید است که متاسفانه هر روز شماره گذاری شده و در سطح شهر دیده می شوند.

قائم مقام ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، با برشمردن مهمترین توجه زیست محیطی که باید به شهر تهران از سوی کلیه نهادها شود گفت: در خصوص توسعه حمل و نقل عمومی، توزیع سوخت هایی با استانداردهای بالا و کاهش شماره گذاری خودروهای شخصی در هسته مرکزی، از مهمترین نکاتی هستند که برای جلوگیری از کاهش آلودگی هوای تهران و داشتن هوایی پاک باید مد نظر قرار بگیرد.

امیرحسن جعفری بر لزوم عدم شماره گذاری و تولد خودروهای جدید و تولید و شماره گذاری خودروهای کاملا استاندارد تاکید کرد و ادامه داد: اگر خودروهایی با استاندارد یورو فایو و بالاتر تولید و وارد بازار کنیم می شود گفت که بیشترین و مهمترین توجه زیست محیطی را به شهر تهران کرده ایم.

جعفری با اذعان به این نکته که اگر این اتفاق صورت بگیرد تنها توجه زیست محیطی است که به شهر تهران شده افزود: در صورت اجرایی شدن این اتفاق، شاهد شهری بسیار مناسب خواهیم بود.

قائم مقام ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تصریح کرد: اجرایی و عملی شدن این طرح که تعداد پلاک خودروهای جدید برای شماره گذاری کم شود خیلی سخت است اما اگر می خواهیم هوای پاک داشته باشیم باید این کار را انجام دهیم.

جعفری ضمن اشاره به این نکته که ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، مجری و عامل کاهش و کنترل آلودگی هوای تهران نیست گفت: در راستای تلاش برای ارتقای وضعیت هوای پاک در شهر تهران و کاهش میزان آلایندگی پیشنهاداتی را به شرکت کنترل و معاونت حمل و نقل و ترافیک داشتیم اما اینکه این طرح ها به طور کامل اجرا و عملی شود زمان می برد و در این راستا، ستاد محیط زیست به این همکاری و هماهنگی ادامه خواهد داد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « سايت خبری تهران سما » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1