26 می 2020 - 21:41
نوبخت خبر داد؛

موافقت شورای اقتصاد با خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس

8 ژوئن 2016 - 10:30 dsfr.ir/j90dk

موافقت شورای اقتصاد با خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس
airliners.net
هواپیمای ایرباس A320

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت یازدهم ضمن رد منتفی شدن خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس از موافقت و تایید شورای اقتصاد ایران نسبت به این تصمیم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت امروز در نشست رسانه ای خود به سوالات مختلف خبرنگاران پاسخ داد و در حوزه راه و شهرسازی به خرید 118 هواپیمای ایرباس در شورای اقتصاد اشاره کرد و گفت: اینکه گفته می شود خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس منتفی شده است موضوعی است که باید طی و طبق قوانین ایران، شورای اقتصاد آن را تایید کند که در حال حاضر مطالعات آن از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام شده و مورد تایید قرار گرفته است.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: در خصوص خرید این هواپیماها دولت تضمینی پرداخت نخواهد کرد و در حال حاضر این طرح آماده مطرح شدن در شورای اقتصاد است و نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز نسبت به آن مثبت بوده است.

نوبخت افزود: هیچ یک از تحریم های غیرعادلانه و غیرانسانی که آمریکایی ها برای ایران ایجاد کرده اند را به رسمیت نمی شناسیم.

نوبخت تاکید کرد: نهادهای اروپایی و شرکت هایی که قرار است با ایران فعالیت اقتصادی کنند، نباید بیش از این احتیاط کنند و مقامات ارشد کشور آمریکا نیز بارها در این زمینه خواستار سرعت بخشی برای همکاری های اقتصادی با ایران بوده اند.

نوبخت در پاسخ به وضعیت منشور حقوق شهروندی نیز گفت: این منشور در حوزه معاونت حقوقی ریاست جمهوری در حال بررسی و انجام است و به زودی اعلام خواهد شد.

وی در پاسخ به آخرین جزئیات تجمیع بیمه ها گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی نظر کارشناسی خود را در این زمینه اعلام کرده و این موضوع نیازمند تصمیمات حاشیه ای وسیعی است که مقدمات آن در حال انجام است.

سخنگوی دولت در پاسخ به این که دولت چه برنامه ای برای ارائه تسهیلات به بنگاه های اقتصادی برای خروج از رکود دارد؟ خاطرنشان کرد: بخشی از بنگاه های اقتصادی به جهت معوقات بانکی در حال حاضر نمی توانند تسهیلات مجددی دریافت کنند که بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی این موانع برداشته شده و توزیع اعتبارات با سرعت انجام می شود.

نوبخت در پاسخ به این که تا پایان عمر دولت یازدهم یک سال باقی مانده است، برخی چنین اظهار می کنند که این دولت یک دوره ای خواهد بود، هدف آنان چیست و دولت چه عکس العملی در این خصوص انجام خواهد داد؟ گفت: دولت چه عکس العملی می تواند انجام دهد، هر کس نظر خود را می گوید.

وی افزود: طبیعی است منتقدین و رقبای سیاسی از هیچ اقدامی برای جلو افتادن خود فروگذار نمی کنند. اگر این موضوع آنها را آرامش می دهد، ما هم تحمل می کنیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1