چگونه ساده و ارزان سفر کنیم؟

7 ژوئن 2016 - 17:00 dsfr.ir/d95dq

چگونه ساده و ارزان سفر کنیم؟
travelweek.ca
چگونه سفری کم هزینه داشته باشیم؟

زندگی مان شده کار مداوم و زیاد و بی تفریح. و در آخر تمام پس اندازمان را در یک مسافرت شب عید خرج می کنیم و اگر جواب این بریز و بپاش ها را ندهد وام می گیریم و باز هم مسافرت های پر هزینه و پر خرج می رویم.

چقدر ناراحت کننده است که تجملات در تمام جلوه های زندگی مان دارد رسوخ می کند. در حدی که مسافرت به اتفاقی در زمان پولداری و به تفریحی برای قشر خاصی از مردم تبدیل شده است. زندگی مان شده کار مداوم و زیاد و بی تفریح و تمام پس اندازمان را در یک مسافرت شب عید خرج می کنیم و اگر پس اندازمان جواب این بریز و بپاش ها را ندهد وام می گیریم و باز هم مسافرت های پر هزینه و پر خرج می رویم.

فراموش کرده ایم که می شود ساده و کم خرج هم سفر کرد، می شود آسان گرفت و اوقات خوشی را ساخت.

1. مقدار متوسطی بودجه برای سفر در نظر بگیریم و مقداری هم برای اتفاقات غیرمنتظره کنار بگذاریم و تمام تلاش مان را بکنیم که تا انتهای سفر اگر مشکلی پیش نیامد به سراغ صندوق ذخیره نرویم.

2. شرایط را در نظر بگیریم و بسته به آن از هزینه ها کم کنیم. مثلا اگر یکی دو نفر باشیم می توانیم از وسایل حمل و نقل جمعی استفاده کنیم که در این صورت بهتر است سبک سفر کنیم و از همراه بردن تعداد زیادی لباس و وسایل حجیم و کم کاربرد خودداری کنیم. اگر تعدادمان بیشتر بود یا خواستیم با وسیله شخصی مان به سفر برویم حتما باید از هزینه های خورد و خوراک یا اقامت کم کنیم.

3. بهتر است مقداری خوراکی سالم و کم حجم مثل نان و پنیر یا کلوچه همراه خود داشته باشیم و سعی کنیم در سفر از تعداد وعده های غذایی کم کنیم. رستوران رفتن را از لیست برنامه هایمان خط بزنیم و غذاهای سبک و ساده بخوریم.

4. تا جای ممکن باید از خرید در بین راه خودداری کنیم و حتی الامکان وسایل مورد نیاز و ضروری را از خانه به همراه داشته باشیم.

5. بسته به شرایط آب و هوایی مفصد در مورد محل اقامت تصمیم بگیریم، مثلا اگر به مناطقی با آب و هوای نسبتا بهاری تر سفر می کنیم می توانیم در چادر و محل کمپ های شهرداری یا در پارک مرکزی شهر اقامت کنیم. یا اگر مقصدمان هنوز در حال و هوای زمستان است از اتاق های کرایه ای ساده استفاده کنیم.

6. محل اقامت بهتر است برای استراحت و خواب شب محیطی گرم و آرام فراهم کند، قرار نیست به سیستم صوتی و تصویری خاصی مجهز باشد. اینطور بیشتر زمان خود را جای ماندن در محیطی شبیه خانه به گشت و گذار می گذرانیم که هم هزینه زیادی را متحمل نشویم و هم بیشتر از سفرمان لذت ببریم.

7. حتما دفترچه بیمه را همراه داشته باشیم.

8. سوغاتی را از اجبارات سفرمان حذف کنیم. اصلا لزومی ندارد در تمام مسافرت ها برای اطرافیان و آشنایان یادگاری بیاوریم.

9. یکی از بهترین راه ها برای ارزان سفر کردن دسته جمعی سفر رفتن است. اگر با جمعی از دوستان که هم حال و هم سبک هستیم به سفر برویم هم بسیار سفر جذاب و خاطره انگیزی خواهیم داشت و هم هزینه ها به شدت کم می شود.

در کل اگر سفر کردن را ساده بگیریم و از حساسیت های روزمره کم کنیم می توانیم در هر موقعیت هرچند کوتاه هم از تعطیلات مان لذت ببریم.

دیدگاه ها

  • سید محمد موسوی 8 ژوئن 2016 - 12:37

    باسلام خیلی ممنون انشاءالله توفیق شامل ما هم بشود یاعلی مدد.

1