21 مارس 2023 - 07:50
با اعلام آمار فروش نمایشگاه ملی صنایع دستی صورت گرفت؛

رکوردی تازه برای نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران

6 ژوئن 2016 - 17:00 dsfr.ir/w68d6

رکوردی تازه برای نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران
میثم رودکی - دنیای سفر
غرفه استان خراسان شمالی در نمایشگاه صنایع دستی تهران

بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران که از 5 تا 10 خردادماه 1395 در محل مصلی بزرگ امام خمینی برگزار شد، با عبور از مرز 5 میلیارد تومان فروش، رکورد تازه ای از خود به جای گذاشت.

به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ پویا محمودیان مدیرکل دفتر صادرات صنایع دستی کشور در خصوص آمار فروش بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران گفت: پس از جمع آوری آمار فروش غرفه های نمایشگاه امسال و بر اساس آمار اعلام شده از سوی شرکت کنندگان در این نمایشگاه و تحلیل کلی آمار نهایی فروش امسال مشخص شد.

وی در ادامه افزود: جمع کل فروش و ثبت سفارش قطعی این نمایشگاه 5 میلیارد و 79 میلیون و 600 هزار تومان شد که نسبت به سال گذشته با افزایشی 31 درصدی همراه بود.

دبیر بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران در خصوص میزان افزایش فروش این نمایشگاه نسبت به سال های قبل نیز اظهار کرد: نمایشگاه امسال در کل نسبت به دوره قبل با 31 درصد افزایش فروش همراه بود. که چنانچه بخواهیم به تفکیک به این افزایش بپردازیم، در بخش فروش نسبت به سال قبل با رشدی معدل 22 درصد و در بخش ثبت سفارش قطعی نیز با رشدی معادل 55 درصد روبرو بودیم.

محمودیان همچنین در ارتباط با حضور هیات های تجاری در این نمایشگاه و نتایج رایزنی های آنها بیان کرد: طی بررسی های و پایش های صورت گرفته از صورت دبیرخانه بیست و ششمین نمایشگاه صنایع دستی ایران، هیات تجاری هلندی در این نمایشگاه سفارشی بالغ بر یک میلیارد تومان به هنرمندان و صنعتگران حاضر داد که در صورت رفع موانع نقل و انتقالات مالی در سیستم بانکی کشور، به طور قطعی می توان این مبلغ را هم به فروش نمایشگاه امسال افزود.

مدیرکل دفتر صادرات صنایع دستی ایران در ارتباط با منبع این آمارها نیز اعلام کرد: آمار فروش نمایشگاه در پایان هر روز توسط نمایندگان استان ها از غرفه های هر استان و بر اساس اعلام رسمی هر غرفه دار گردآوری و به صورت مکتوب به ستاد نمایشگاه اعلام می شد و آماری در بالا اعلام شد، مجموع رسمی اظهارات غرفه داران است.

محمودیان در پایان اظهار امیدواری کرد روند رشد فروش این نمایشگاه همچنان مستمر باشد و گفت: ما در تلاشیم تا با برنامه ریزی منسجم برپایی نمایشگاه سال بعد را از همین ایام آغاز و سیاست گذاری های آن را برای رسیدن به موفقیت بیشتر برای عرصه صنایع دستی ایران و هنرمندان ارزشمند فعال در این عرصه ادامه دهیم.

1