9 دسامبر 2019 - 15:24

تیراندازی به اتوبوس گردشگران در فرانسه

6 ژوئن 2016 - 14:40 dsfr.ir/zp3o8

تیراندازی به اتوبوس گردشگران در فرانسه
scoopnest.com
بزرگراه A7 بین دو شهر مارسی و لیون

با تیراندازی به اتوبوس حامل گردشگران در جنوب شرق فرانسه و مجروح شدن شش تن در این حادثه، وضعیت میزبانی گردشگران در این کشور وخیم تر شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، غروب روز گذشته (یکشنبه 16 خرداد) فرد مسلحی با هدف قرار دادن اتوبوس حامل 75 گردشگر اهل جمهوری چک، باعث زخمی شدن 6 تن از این افراد شد.

این اتفاق در یکی از بزرگراه های جنوب شرقی فرانسه بین دو شهر مارسی و لیون رخ داد. این گردشگران اهل چک که شامل گروهی از دانش آموزان می شدند، در حال طی مسیر خود از اسپانیا به کشور خود بودند.

به گزارش گاردین، به نظر می رسد فرد مسلح روی پلی بالای بزرگراه A7 کمین کرده بود. با پیدا شدن پوکه یکی از گلوله ها مشخص شد این فرد با تفنگ شکاری شلیک کرده است. براساس گفته یکی از شاهدان ماجرا، اولین گلوله شیشه جلوی اتومبیل را شکست و دومی پس از اندکی فاصله، شیشه عقب را نشانه رفت.

در این حادثه 6 گردشگر از جمله یک کودک در اثر شکسته شدن شیشه ها دچار جراحت شدند و یک زن به طور جدی از ناحیه چشم آسیب دیده است. هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله تروریستی را نپذیرفته و هیچ مظنونی دستگیر نشده است.

پلیس فرانسه اعلام کرد: ما هیچ دلیلی نداریم که این اتوبوس شاید به اشتباه به جای خودرو دیگری مورد هدف شلیک کننده بوده است.

سرویس جاسوسی فدرال آلمان در ماه آوریل گزارشی منتشر کرد و در مورد احتمال حمله نیروهای داعش به گردشگران مناطق جنوبی اروپا از جمله فرانسه، ایتالیا و اسپانیا هشدار داد. در این گزارش آمده که ممکن است حملات انتحاری نیز در سواحل جنوبی اروپا رخ دهد.

در حالی گردشگری پاریس در تقلای برون رفت از بحران ایجاد شده از حملات تروریستی نوامبر سال گذشته است، مجموعه ای از اعتراضات و اعتصابات برنامه ریزی شده و بارش شدید باران و سیل تبدیل به چالش جدید صنعت گردشگری این کشور شده است.

بارش های سنگین در پاریس و بالاآمدن سطح رودخانه سِن، موزه «لوور» که با 9.7 میلیون نفر مراجعه کننده در سال پربازدیدکننده ترین موزه جهان است و «اورسی» که از مهمترین جاذبه های گردشگری فرانسه محسوب می شود، برای در امان ماندن از تهدیدات احتمالی تعطیل شدند.

فرانسه از نوامبر سال گذشته که نیروهای داعش در پاریس اقدام به انفجار چند بمب کردند، روزهای سختی را می گذراند. حملات تروریستی که روز 13 نوامبر در پاریس رخ داد و منجر به کشته شدن 130 تن شد، آمار گردشگری این کشور اروپایی طی ماه های نوامبر و دسامبر را تا 15 درصد تنزل داد. هتلداران پایتخت فرانسه اعلام کردند در مدت دو هفته پس از این حادثه آمار جذب مسافرشان تا 25 درصد کاهش پیدا کرد. «ایر فرانس» خسارت وارده بر اثر این حملات تروریستی را 120 میلیون یورو اعلام کرد.

با همه این احوال، طبق اعلام مقامات فرانسوی این کشور باز هم عنوان محبوب ترین مقصد گردشگری جهان را برای خود حفظ کرد و رشد 0.8 درصدی را در درآمدهای هتل ها به ثبت رساند. براساس گزارشات به دست آمده، بیشتر این افزایش آمار مرهون سفر گردشگران آسیایی به ویژه چینی ها به این کشور بوده است. تعداد چینی هایی که در سال 2015 فرانسه را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کردند، از مرز دو میلیون نفر گذشت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1