9 ژوئیه 2020 - 18:32
یکی از مسئولان میراث فرهنگی ایلام تشریح کرد:

قابلیت ها و ظرفیت های ژئوتوریستی استان ایلام

6 ژوئن 2016 - 09:40 dsfr.ir/6c6wo

قابلیت ها و ظرفیت های ژئوتوریستی استان ایلام
تیشینه
غار زینگان

توجه به ژئوتوریسم در استان ایلام گامی در جهت جذب گردشگر و توسعه توریسم پایدار است.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام؛ "امین نظریان" رئیس گروه تبلیغات و بازاریابی اداره کل گفت: استان ایلام با توجه به ژئومورفولوژی و ساختار زمین شناسی خود یکی از مناطق مستعد به لحاظ توسعه ژئوتوریسم است.

وی افزود: این استان یک منطقه کوهستانی است و به طور کلی چهره اصلی آن را ارتفاعات مستعد تشکیل می دهد. چشم انداز کوهستانی همراه با دره های جنگلی یکی از زیباترین چشم اندازهای طبیعی این منطقه را تشکیل داده است.

وی اظهار داشت: توسعه پایدار بر اصول پایداری بوم شناختی، پایداری اجتماعی - فرهنگی و پایداری اقتصادی استوار است، پایداری بوم شناختی تضمین کننده توسعه با فرایندهای اساسی زیست محیطی، تنوع و گونه های زیست سازگار است.

نظریان بیان داشت: پایداری اجتماعی، فرهنگی تضمین کننده ی توسعه پایدار مبتنی بر فرهنگ و ارزشهای مردمی است که با آن عوامل سازگار بوده و باید هویت جامعه را حفظ و پایداری اقتصادی را تضمین نماید یکی از اهداف اصلی گردشگری، توسعه پایدار در سطوح اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی است ژئوتوریسم زیرمجموعه گردشگری پایدار بوده و هدف آن حفظ منابع گردشگری است.

وی ادامه داد: استان ایلام در زمینه توسعه ی ژئوتوریسم و گردشگری ژئولوژیکی ظرفیت های فراوانی دارد وجود تپه ماهورها و دیواره های کوهستانی، غارهای آبی، رودخانه های خروشان، سلسله کوه های زاگرس، چشمه های آبگرم طبیعی، غار زینگان، تنگه چریور، تنگه تاریخی قیر، دریاچه دوقلو سیاه گاو، تنگ بهرام چوبین، تنگه رازیانه و ... از قابلیت ها و ظرفیت های ژئوتوریستی این منطقه به حساب می آیند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1