22 نوامبر 2019 - 10:41

صدور مجوز اوفک برای فروش ایرباس تا پایان ژوئن

5 ژوئن 2016 - 14:00 dsfr.ir/8b0bn

صدور مجوز اوفک برای فروش ایرباس تا پایان ژوئن
عارف طاهرکناره
فرود نمادین هواپیمای ایرباس در فرودگاه مهرآباد

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مشکل بانکی مانع خرید هواپیماهای ایرباس نیست، گفت: پیش بینی می کنیم تا پایان ماه ژوئن، OFAC مجوز فروش هواپیما را صادر کند.

اصغر فخریه کاشان با بیان اینکه مشکلات بانکی در قرارداد خرید ایرباس ها هنوز جدی نشده است و این مشکل مطرح نیست و مانعی برای قرارداد خرید هواپیماها نیست، اظهار داشت: اگرچه مذاکراتی در این باره داشتیم اما تصور نمی کنیم که مشکلات بانکی مانعی بر سر راه انعقاد قرارداد خرید 118 فروند هواپیما از ایرباس باشد.

وی با اشاره به ادعاهایی مبنی بر اینکه مشکلات بانکی، قرارداد خرید ایرباس ها را تهدید می کند، ادامه داد: اول این که امکانات بانکی برای پرداخت هزینه خرید این هواپیماها وجود دارد و دوم اینکه اصلا قرار نیست هزینه این قرارداد از ایران پرداخت شود که نگران این موضوع باشیم. طبق توافق ها این هزینه ها را شرکت اجاره دهنده هواپیما تامین می کند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: به طور قطع تحریم های بانکی در قرارداد با ایرباس موضوعیت ندارد چراکه اعتبار این قرارداد را از طریق فاینانس تامین خواهیم کرد.

فخریه کاشان گفت: در حال حاضر منتظر اتمام مذاکرات قراردادی هستیم که در جریان است و با صدور مجوز اوفک برای فروش هواپیما به ایرباس، پروسه انعقاد قرارداد و تحویل هواپیماهای جدید شروع می شود.

وی گفت: پیش بینی می کنم تا پایان ماه ژوئن مذاکرات قراردادی به پایان برسد و تا آن زمان هم افوک مجوز فروش هواپیما را صادر می کند.

فخریه کاشان درباره صحبت های اخیر مدیر فروش ایرباس مبنی بر اینکه اگر ایران فکری برای بندهای مالی قرارداد خود نکند، فروش هواپیما لغو خواهد شد، گفت: معتقدم می خواهند با این اظهارات فشاری را بر روی دولت خود بگذارند که دولت ها هم روند پروسه صدور مجوز و مذاکرات نهایی را سریع تر انجام دهند و این اظهارات بیشتر یک شو و نمایش است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایلنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1