کمپین دیپلمات های ترکیه برای نجات گردشگری

5 ژوئن 2016 - 11:30 dsfr.ir/al16t

کمپین دیپلمات های ترکیه برای نجات گردشگری
turkeycode.com
گردشگران در حال بازدید از اماکن گردشگری ترکیه

در حالی که ترکیه در ماه های اخیر بیشترین میزان کاهش گردشگر در 17 سال گذشته را تجربه می کند، سرکنسولگری این کشور در لندن کمپینی را برای افزایش تعداد گردشگران خارجی به راه انداخته است.

به گزارش خبرگزاری «آنا» کمپین «ما به ترکیه می رویم» با هدف جلب گردشگران بریتانیایی و همچنین شهروندان ترکیه ای مستقر در خارج از کشور برای سفر به ترکیه در تعطیلات تابستان از سوی سرکنسولگری ترکیه در لندن بر پا شده است. تماس با نمایندگان آژانس های گردشگری عامل در انگلستان و برگزاری نشست برای بررسی چگونگی افزایش تعداد گردشگران وارد شده به ترکیه در تابستان امسال و تشویق شهروندان ترکیه ساکن بریتانیا برای سفر به کشورشان از جمله اقدامات انجام شده توسط این کمپین بوده است.

بر اساس گزارش روزنامه دیلی صباح، آژانس های مسافرتی ترکیه در انگلستان، از جامعه شهروندان بریتانیایی که اصالت ترکیه ای دارند، خواسته اند تا «علیه تبلیغاتی که سعی در ترسیم تصویری منفی از ترکیه دارند» موضع گیری کنند. برآورد می شود حدود نیم میلیون نفر از شهروندان ترکیه در بریتانیا زندگی می کنند و وجود آنها می تواند منفعتی بزرگ برای گردشگری ترکیه به همراه داشته باشد.

این درحالی است که شنبه گذشته نیز روزنامه حریت با چاپ آمارهای وزارت گردشگری ترکیه، از شدیدترین میزان کاهش گردشگر از ماه مه سال 1999 تاکنون خبر داد. طبق گزارش خبرگزاری فرانسه نیز ریزش تقریبا 30 درصدی گردشگران خارجی ترکیه که در 17 سال گذشته بی سابقه بوده، چشم انداز صنعت گردشگری ترکیه را در آستانه فصل حساس تابستان در معرض خطر جدی قرار داده است.

براساس آمارهای ارائه شده از سوی انجمن هتلداران ترکیه، نرخ اشغال هتل در استانبول در ماه آوریل (فروردین) به 50.3 درصد رسیده که پایین ترین رقم در یک دهه گذشته محسوب می شود.

با بالا گرفتن بحران دیپلماتیک میان دولت های روسیه و ترکیه و نیز افزایش نگرانی های امنیتی ناشی از تنش های داخلی و مرزی این کشور، کاهش شدید و معنی داری در آمار گردشگران ورودی به ترکیه از سوی روسیه و کشورهای غربی در ماه آوریل 2016 مشاهده می شود.

صنعت گردشگری سهم بزرگی در اقتصاد ترکیه دارد و طبق پیش بینی تحلیلگران اقتصادی بخش گردشگری ترکیه در سال جاری حدود 15 درصد افت خواهد داشت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1