لزوم ایجاد برندهای برتر در صنعت گردشگری کشور

3 ژوئن 2016 - 12:40 dsfr.ir/it1pe

لزوم ایجاد برندهای برتر در صنعت گردشگری کشور
softlance.in
برندسازی گردشگری ایران

یکی از مهم ترین نیازهای کشور ایجاد برندهای برتر در صنعت توریست و گردشگری است، این برندها باید امکان پذیرایی از میهمانان خارجی را فراهم کرده و امکان رقابت با نمونه های مشابه خارجی را داشته باشند.

"رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور"

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ داوود کشاورزیان در مراسم افتتاح سی و نهمین مرکز خدمات رفاهی بین راهی استان اصفهان در شهرضا اظهار کرد: یکی از علل ناکامی اقتصادی کشور نداشتن برند در بخش های مختلف از جمله در صنعت گردشگری است و از این جهت ایجاد مجموعه ای از برندهای معتبر در بخش مراکز بین راهی کشور یک ضرورت است. در اقتصاد کشور حلقه مفقوده ای بین بخش های دولتی و خصوصی وجود دارد و آن نبود افرادی است که تحت عنوان برندهای معتبر توان اداره مجموعه های بزرگ و رقابت با انواع مشابه خارجی، را داشته باشند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: در کشور آژانس های مختلفی در حوزه گردشگری در حال فعالیت هستند، اما متأسفانه گردشگری یک سویه مانع توسعه فعالیت های آن ها شده است، البته اوضاع سیاسی حاکم بر کشور در گذشته باعث شده بود تا گردشگران اندکی تمایل به حضور در ایران داشته باشند اما با تلاش های دولت یازدهم این اوضاع در شرایط فعلی بهتر شده است.

کشاورزیان اظهار کرد: ممکن است برخی افراد نیز از حضور گردشگران خارجی در کشور ناراضی باشند اما این مسئله در هر حال یک ضرورت است.

وی گفت: در آن سوی مرزها رسانه های مغرضی وجود دارند که دائم بر علیه کشور برنامه های مختلف پخش می کنند و گردشگران خارجی گمان می کنند که در ایران ثبات امنیتی لازم برای گردش و استفاده از مناظر طبیعی وجود ندارد.

وی یادآور شد: با توجه به امنیت وجود مطلوب در کشور و تلاش هایی که برای جذب گردشگر به کشور انجام شده، لازم است با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی زمینه لازم برای پذیرایی از میهمانان خارجی نیز فراهم شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1