سفر هیات آموزشی گردشگری سوئیس به ایران

نقشه سوئیسی برای جذب گردشگران ایرانی

2 ژوئن 2016 - 12:00 dsfr.ir/fo6fq

نقشه سوئیسی برای جذب گردشگران ایرانی
ایسنا
سوییس در جست و جوی گردشگران ایرانی

یک هیات گردشگری سوئیسی درحالی هفته گذشته به ایران سفر کردند که اخبار حاکی از برنامه ریزی این کشور برای بازار گردشگران ایرانی است.

به گزارش «ایسنا» این هیات که با هدف کشف، معرفی ظرفیت ها و ارتقای گردشگری سوئیس به ایران وارد شدند، گسترش موقعیت های تجاری دو کشور برای انتقال دانش با بخش های آموزشی گردشگری ایران را نیز در دستور کار داشتند.

رئیس دفتر بازارهای نوظهور سازمان گردشگری سوئیس، درباره انگیزه این سفر که با مشارکت یک شرکت ایرانی به عنوان نماینده آن ها در ایران صورت گرفته، گفته است: «سازمان گردشگری سوئیس می خواهد امکانات بازار نوظهور ایران را کشف کند. در رویکرد حقیقت یابی و ارتقاء، چندین شرکت اجراکننده تورهای خروجی در ایران را ملاقات کردیم تا بتوانیم موقعیت های تجاری را برای آینده نیز توسعه دهیم.»

فدریکو سوماروگا، از سوئیس به عنوان مقصدی با کیفیت بالا نام برده و یادآور شده است: «سفر به سوئیس مورد درخواست گردشگران زیادی است.» وی البته نسبت به افزایش تعداد گردشگران ایرانی کشورش تا دو برابر سطح فعلی و رسیدن به عدد 50 هزار نفر بازدیدکننده در سال 2020 میلادی ابراز علاقه کرده است. سوماروگا زمان حاضر را برای سفر این هیات به ایران مناسب ارزیابی و اعلام کرده است: «ماموریت در زمان خوبی انجام می شود، تحریم ها نرم تر شده و روسای جمهور ایران و سوئیس در پایان ماه فوریه روابط خوبی را برای آینده همکاری های دو کشور ترسیم کرده اند.»

اظهارات رئیس دفتر بازارهای نوظهور سازمان گردشگری سوئیس در حالی مطرح می شود که نماینده گروه آموزشی سوئیس در ایران نیز از آمادگی کامل این مجموعه برای همکاری دو جانبه و انتقال تجربیات ارزشمند این گروه با دانشگاه ها و موسسات دولتی و خصوصی و همچنین کلیه مراکز مسافرتی و گردشگری برای رساندن کیفیت این خدمات به سطح بالای جهانی آن خبر داده و نماینده سازمان گردشگری سوئیس در تهران نیز هدف از ایجاد یک پل گردشگری بین دو کشور را، نه تنها برای انتقال گردشگران، بلکه به منظور انتقال دانش فنی روز دنیا در کلیه زمینه های مرتبط به ایران دانسته است.

به گزارش «دنیای اقتصاد»، این هیات در طول سفر خود کارگاه های آموزشی با مشارکت نماینده شان در ایران و جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی کشورمان برگزار کرده و دیدارهایی نیز با تعدادی از آژانس های ایرانی داشته است.

گرچه این سفر بیش از هرچیز حکایت از برنامه ریزی سوئیس برای افزایش گردشگران ایرانی اش دارد، اما همچنان قوانین دریافت ویزا از این کشور سخت و دشوار است. با این همه به باور کارشناسان، این سفر شاید بتواند مقدمه ای برای تسهیل صدور ویزای این کشور نیز تلقی شود؛ گرچه به نظر نمی رسد در مقابل، طرف ایرانی برنامه مدونی برای جذب سوئیسی های گردشگر داشته باشد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1