گردشگری در استرالیا طعمه کروکودیل شد

30 می 2016 - 16:20 dsfr.ir/yy04x

گردشگری در استرالیا طعمه کروکودیل شد
photo-aks.com
حمله کروکودیل به یک گردشگر

حمله کروکودیل به دو گردشگر در سواحل شمال شرقی استرالیا منجر به کشته شدن یکی از آن ها شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دو زن که در سواحل شمال شرقی استرالیا مشغول شنا بودند، مورد تهاجم یک کروکودیل قرار گرفتند و یکی از آن ها طعمه این حیوان درنده شد.

قربانی این حادثه زنی 46 ساله بود که در ساعت 22 شب یک شنبه به همراه دوستش وارد آب های ساحل «تورنتون» استرالیا شده بود. دوست این گردشگر نتوانست او را از این مرگ وحشتناک نجان دهد و کروکودیل او را با خود به درون آب برد.

بررسی نیروهای پلیس با هلی کوپتر بالای این منطقه، هنوز نتیجه ای نداده و باقی مانده ای از جسد قربانی پیدا نشده است. دوست قربانی پس از رسیدن نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شد. او بسیار شوکه شده بود و دستش در اثر برخورد با کروکودیل برای نجات دوستش دچار جراحاتی شده بود.

به گزارش بازفید، این حادثه در آب های پارک ملی «دین تری» کویینزلند که در فهرست میراث طبیعی استرالیا به ثبت رسیده، رخ داد. افسر پلیس این پرونده مدعی است این دو زن تا کمر در آب بودند که کروکودیل به آن ها حمله کرد، اما امدادگران شاهد ماجرا می گوید آن دو فقط تا زانو در آب بودند.

این دو زن بومی نبوده و مسلما نمی دانستند آب های ساحلی این منطقه از پارک ملی کویینزلند به محل زندگی کروکودیل ها شهرت دارد. گردشگری که از این حادثه جان سالم به در برده، می گوید: ما یک برخورد حس کردیم و بعد دوستم شروع به جیغ کشیدن کرد و بعد به درون آب کشیده شد.

سال 2009 نیز در این منطقه، پسربچه ای پنج ساله طعمه یک کروکودیل چهار متر و 30 سانتی متری شد. از سال 1971 که کروکودیل های سواحل شمالی استرالیا به فهرست گونه های در خطر انقراض راه پیدا کردند، تعداد آن ها و به همان نسبت خطر علیه گردشگران افزایش پیدا کرده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
19 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1