تغییر در ذائقه سفرهای خارجی ایرانی ها

30 می 2016 - 14:00 dsfr.ir/v7112

تغییر در ذائقه سفرهای خارجی ایرانی ها
wikimedia.org
نمایی از میدان سرخ در روسیه

این روزها با ادامه ناآرامی ها در ترکیه، عقربه تورهای گردشگری به سمت روسیه تغییر جهت داده و بازار تور روسیه بسیار داغ شده است.

چند سالی می شود که ترک ها از سفر گردشگران ایرانی جیب های خود را پر پول کرده و در چند ماه اخیر با ادامه ناآرامی ها در ترکیه سفر به این کشور کاهش یافته است.

اما در این بین آژانس های مسافرتی به دنبال جایگزین کردن کشور دیگری برای کسب منفعت بیشتر بوده و در این میان قرعه به نام روسیه افتاد.

چند ماهی می شود که بازار تورهای روسیه داغ شده و این تور گوی سبقت را از سایر تورها ربوده است البته سفر به این کشور با جیب خالی امکان پذیر نیست و باید حداقل برای سفر هر نفر به روسیه سه میلیون تومان به بالا را در نظر گرفت.

برای اقامت در یک هتل 5 ستاره به مدت هفت شب باید بیش از پنج میلیون تومان هزینه کرد و این در حالی است که هزینه سفر کودک 2 تا 5 ساله به روسیه نزدیک به سه میلیون و 540 هزار تومان است. همچنین برای سفر 8 روزه به این کشور و اقامت در یک هتل چهار ستاره باید بین چهار تا پنج میلیون تومان هزینه کرد.

نکته قابل توجه این است که برای کودکان زیر 2 سال 550 هزار تومان دریافت می شود و برای مسافرین بالای 55 سال 60 هزار تومان مازاد دریافت می شود.

در یک سال اخیر با بهبود روابط ایران و روسیه فرصت برای صادرات کالای ایرانی به این کشور فراهم شده است و روس ها نیز خواستار کالاهای ایرانی شدند. اما در پیچ و خم رفع موانع بانکی گویی آژانس های مسافرتی فراتر از تجار عمل کرده و این روزها شاهد رونق تورهای مسافرتی به روسیه هستیم.

این در حالی است که آمار گمرک نیز نشان می دهد در طی ماه های گذشته واردات ایران از روسیه از صادرات به این کشور پیشی گرفته و علیرغم وعده ها به جای افزایش صادرات شاهد افزایش واردات از این کشور و در کنار آن شاهد افزایش مسافرت ایرانی ها به روسیه هستیم، امری که باید بیشتر مورد توجه بیشتر مسئولان قرار بگیرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری میزان » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1