درخواست یگان حفاظت از معاونت توسعه و مدیریت

30 می 2016 - 12:40 dsfr.ir/6b64c

درخواست یگان حفاظت از معاونت توسعه و مدیریت
مریم کامیاب
مراسم بزرگداشت روز حافظان میراث فرهنگی صبح امروز دوشنبه در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برگزار شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی از معاون توسعه و مدیریت این سازمان خواست کاهش تصدی گری دولت با رعایت ملاحظات و تعیین مرزهای بین وظایف عادی و حاکمیتی در استان ها پیش بینی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم گرامیداشت روز حافظان میراث فرهنگی با یک هفته تاخیر در سالن اجتماعات ارگ آزادی امروز دهم خردادماه در حال برگزاری است.

در این برنامه سردار امیر رحمت الهی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی گفت: سازمان میراث فرهنگی به موازات وظایف متعددی که در حوزه های گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی بر عهده دارد، مهم ترین اولویتش حفظ و نگهداری از میراث فرهنگی به عنوان ارزشمندترین سرمایه های کشور است.

وی گفت: اگر ما وظایف خود را به درستی انجام دهیم، اهداف غائی سازمان تحقق می یابد. حفاظت میراث فرهنگی با تمرکز بر گسترش حفاظت الکترونیکی و هوشمند، برخورد، مقابله و معرفی افرادی که جرائمی را بر علیه میراث فرهنگی مرتکب می شوند، به عنوان وظیفه قانونی در دستور کار قرار دارد. همچنین یگان حفاظت مسئول تامین امنیت گردشگران و ارتقاء احساس امنیت گردشگران خارجی در کشور است.

سردار رحمت الهی گفت: نسبت به دو ماه پیش که وارد سازمان میراث فرهنگی شدم، درباره وظایف همکارانم مطالعه کردم. ماموریت های همکاران ما در یگان حفاظت چندوجهی است. یک بعد آن جنبه حفاظتی دارد. وجه دوم ماموریت جنبه امنیتی آن است. در قانون حفاظت از میراث فرهنگی شروع به جرم هم جرم تلقی می شود. وظیفه مهم مقابله، برخورد و معرفی متجاوزان و مجرمین بر علیه میراث فرهنگی به عهده ماست. وجه سوم ماموریت های یگان جنبه انتظامی دارد. وظیفه برگزاری نظم و امنیت و همایش ها و جشنواره ها و نمایشگاه ها با همکاران ما در سطح کشور است.

وی ادامه داد: مامورانی که باید این کارها را انجام دهند، باید از نظر مهارت های حرفه ای مرتبط با شغل خود از سایر افراد عادی متمایز باشند. به همین دلیل قرار است دوره های آموزشی برای آنها در سراسر کشور به صورت متمرکز و بدون تحمیل هزینه به سازمان برگزار شود. متقابلاً استدعا داریم مامورانی که این وظیفه مهم را بر عهده دارند، تراز سازمانی آنها ارتقاء یابد. این موضوع را به لحاظ برخورداری از امتیازات اداری نمی گویم بلکه به لحاظ وجهه سازمانی اعلام کردم.

سردار رحمت الهی از حسینی مکارم معاون توسعه و مدیریت درخواستش را مطرح کرد و گفت: برونسپاری در دستگاه های دولتی با هدف کاهش تصدی گری دولت منطقی است اما خواهشی که دارم این است که این موضوع با رعایت ملاحظات و تعیین مرزهای بین حفاظت عادی و حاکمیتی پیش بینی شود. به خصوص در استان ها. چون در مرکز مفاهمه کامل وجود دارد اما در استان ها به نظر می رسد این مرز به صورت شفاف تبیین نشده است و با عنوان کردن برونسپاری و واگذاری بخشی از کارها به بخش خصوصی، وظایف یگان نادیده گرفته می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1