6 دسامبر 2019 - 21:07

هرم موزه لوور ناپدید شد

29 می 2016 - 18:00 dsfr.ir/fs5os

پرسپکتیو هرم بزرگ موزه لوور

یک نقاش هنرهای خیابانی با ایجاد طرحی پرسپکتیو این تصور را ایجاد کرد که هرم شیشه ای بزرگ در محوطه موزه لوور ناپدید شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، این هنرمند فرانسوی که «JR» نام دارد، این بار هنر خود را روی هرم شیشه ای موزه لوور که در واقع ورودی اصلی این موزه معروف در شهر پاریس است پیاده کرد.

او با نقاشی نمای ساختمان موزه لوور روی بدنه شیشه ای این هرم بزرگ در محوطه موزه، به واسطه خطای دید این تصور را برای بازدیدکنندگان ایجاد کرد که هرم شیشه ای ناپدید شده است.

«JR» که 10 سال است در عرصه هنرهای خیابانی در مکان ها عمومی فعال است به دعوت موزه لوور این اثر هنری را خلق کرد.

ابداع تکنیک استفاده شده در این اثر هنری که همان خطای چشم است به قرن ها پیش و کشف پرسپکتیو در دوره رنسانس باز می گردد، زمانی که هنرمندان با استفاده از این تکنیک به خلق فضاهای سه بعدی غیرواقعی در نقاشی هایشان می پرداختند و یک سطح مسطح را به گونه ای ارائه می دادند که گویی یک پنجره به سوی یک اتاق، شهر و یا منظره باز است.

از همین تکنیک می توان برای ایجاد خطای چشم در ساختمان ها و نمای آنها نیز استفاده کرد.

هرم بزرگ موزه لوور که از شیشه و فلز ساخته شده و در محوطه اصلی قصر لوور در پاریس قرار دارد، در واقع ورودی اصلی موزه است که ساخت آن در سال 1989 به پایان رسید و از آن زمان یکی از مهم ترین شاخصه های این موزه معروف است.

این هرم به سفارش «فرانسوا میتران» در سال 1988 و توسط «ای. ام. پای» معمار آمریکایی-چینی، یکی از مشهورترین معمارهای سبک مدرنیسم ساخته شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1