13 دسامبر 2019 - 11:42
معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه:

آغاز مذاکره برای خط آهن آستارا - رشت

29 می 2016 - 14:00 dsfr.ir/eo6f1

آغاز مذاکره برای خط آهن آستارا - رشت
پایگاه خبری راه و شهرسازی
خط آهن آذربایجان به مرز ایران خواهد رسید

معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه با اعلام اینکه خط آهن جمهوری آذربایجان به مرز ایران خواهد رسید، گفت: مذاکرات برای خط آهن آستارا - رشت نیز آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ابراهیم رحیم پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه کشورمان عصر شنبه با حضور در مراسم روز ملی آذربایجان در سفارت این کشور اظهار داشت: در روابط ایران و آذربایجان هیچ مشکل لاینحلی وجود ندارد؛ مهم ترین و اصلی ترین سرمایه گذاری های دو کشور در حوزه اقتصادی مربوط به نفت و گاز می شود و حتی گفته می شد ایران و آذربایجان نباید در این زمینه همکاری کنند ولی خوشبختانه شاهد گسترش تعامل این دو کشور هستیم.

وی با بیان این که در سال 2015 و 2016 شاهد بهترین سطح روابط تهران و باکو بودیم خاطرنشان کرد: خوشبختانه رییسان جمهوری دو کشور یعنی آقای روحانی و آقای الهام علی اف بیش ترین آمار رفت و آمدها را به خود اختصاص دادند.

معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه با اعلام اینکه خط آهن آذربایجان به مرز ایران خواهد رسید، گفت: مذاکرات برای خط آهن آستارا - رشت نیز آغاز شده است.

رحیم پور افزود: همچنین کریدور شمال به جنوب نیز جزو برنامه های ما محسوب می شود و مقدمات آن به خوبی در حال انجام شدن است.

وی برای مردم آذربایجان و کل منطقه قفقاز آرزوی امید و آرامش کرد و گفت: گام هایی برای دستیابی به امنیت در این منطقه برداشته شده است و امیدواریم این امنیت و آرامش برای مردم آذربایجان فراهم شود.

به گزارش ایرنا معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه ضمن تبریک بیست و پنجمین سالگرد استقلال کشور آذربایجان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران جزو اولین کشورهایی بود که استقلال جمهوری آذربایجان را به رسمیت شناخت.

وی در پایان به سفیر جدید آذربایجان خیر مقدم گفت و از این که وی یک ایران شناس است اظهار خرسندی کرد.

بیست و پنجمین سالگرد استقلال جمهوری آذربایجان برگزار شد و در این مراسم تعداد زیادی از سفیران از کشورهای افغانستان، ژاپن، پاکستان، ترکیه و ... حضور یافتند و از کشورمان نیز به غیر از معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه، زمانی نیا معاون وزیر نفت نیز حضور پیدا کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1