9 دسامبر 2023 - 10:48
در قالب بیانیه منتشر شد؛

واکنش جامعه هتلداران ایران به ساخت و ساز در هتل آسمان شیراز

28 می 2016 - 13:30 dsfr.ir/e83av

واکنش جامعه هتلداران ایران به ساخت و ساز در هتل آسمان شیراز
امین برنجکار
هتل آسمان شیراز

جامعه هتلداران ایران نسبت به تخریب طبقات اضافه هتل آسمان شیراز که بنا به دستور قضائی باید سریعتر انجام می‌شد، واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، چندی پیش رسانه های خبری از به خطر افتادن حریم ارگ کریم خانی در شیراز خبر دادند و اعلام کردند که هتلی در مجاورت این ارگ در حال ساخت است که طبقات اضافی آن حریم این ارگ را بهم زده است و این موضوع موجب خواهد شد که ثبت جهانی آن محدوده نیز به خطر بیفتد.

به همین دلیل اصحاب رسانه پیگیر تخریب طبقات اضافی این هتل شدند. بارها نسبت به جلوگیری از ساخت و ساز طبقات اضافی این هتل سازمان میراث فرهنگی واکنش نشان داده بود اما این تخریب ها انجام نمی گرفت تا اینکه مقامات قضائی دستور آن را دادند.

اکنون جامعه هتل داران نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و در بیانیه ای به شرح زیر صادرکرده است:

بیانیه جامعه هتلداران ایران در خصوص هتل آسمان شیراز

جامعه هتلداران ایران ضمن در نظر گرفتن حق قانونی و قضایی برای طرفین در این خصوص، نسبت به نوع و روش برخورد انجام شده با هتل آسمان شیراز هشدار می دهد.

در شرایطی که در حال حاضر به دلیل تعدد موانع و مشکلات موجود، سرمایه گذاری در صنعت گردشگری کشور، توجیه اقتصادی و مالی نداشته و از سوی دیگر به دلیل حضور گردشگران خارجی در برخی نقاط کشور کمبود زیرساخت ها و علی الخصوص هتل های مناسب به شدت احساس می شود؛ ناگهان موضوع برخورد قهرآمیز و انتقام جویانه با یکی از پیشکسوتان و دلسوزان قدیمی صنعت هلتداری کشور در فضای کشور منتشر شد که به سرعت در فضای رسانه ای خارج از کشور نیز منعکس شده و دست اندرکاران مرتبط را در بهت و حیرت فرو برد.

آیا با وضعیت موجود گروه های هتلداری خارجی و همچنین سرمایه گذاران داخلی تمایل به سرمایه گذاری در صنعت هلتداری کشور خواهند داشت؟ آیا این است حمایت از سرمایه گذاری در صنعت گردشگری و توسعه زیرساختها و تقویت بخش خصوصی؟

جامعه هتلداران ایران این اقدام را غیر اصولی دانسته و ضمن سپاسگزاری از سرمایه گذار محترم هتل آسمان، امیدوارم است سریعاً در این خصوص تجدید نظر صورت گرفته و با مسببین این امر، برخورد مناسب انجام شود.

1