24 فوریه 2024 - 21:34

استقبال مردمی از نمایشگاه صنایع دستی

28 می 2016 - 09:40 dsfr.ir/ij1ku

استقبال مردمی از نمایشگاه صنایع دستی
میثم رودکی - دنیای سفر
بازدیدکنندگان در حال بازدید از نمایشگاه صنایع دستی تهران

روز جمعه، سومین روز از نمایشگاه صنایع دستی با استقبال مردم مواجه شد.

بیست و ششمین نمایشگاه  ملی صنایع دستی ایران و پنجمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی با استقبال انبوه مردم مواجه شد. ساعات کار نمایشگاه در سومین روز، تا ساعت 22 بود. این نمایشگاه در وسعت 5200 متر مربع فضای مفید و با حضور 600 هنرمند از سراسر ایران، از عصر چهارشنبه 5 خرداد ماه کار خود را آغاز کرده و تا روز دوشنبه 10 خرداد ماه در محل مصلای تهران برپاست.

یکی از شهروندان بازدید کننده از نمایشگاه صنایع دستی گفت: در بازدید از غرفه های مختلف نمایشگاه با شگفتی مواجه شدم چرا که با طیف گسترده ای از هنرمندان صنایع دستی و محصولات آنها آشنا شدم که به جرات می توانم بگویم تا کنون اطلاعاتی درباره عمق و وسعت صنایع دستی کشورم نداشتم.

وی به رنگارنگ بودن و شاد بودن صنایع دستی به ویژه محصولات بافتنی و فرش و گلیم و جاجیم و گلیم اشاره کرد و گفت: این محصولات بازتاب ذوق و سلیقه مردم بومی ایران در جای جای میهن اسلامی مان هستند.

نمایشگاه صنایع دستی ایران با حضور مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور روز چهارشنبه افتتاح شد و مهندس کشاورزیان رییس سازمان حمل و نقل و راهداری کشور، خانم ملاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان، دکتر واعظ مهدوی معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و تعدادی ازمسئولاان کشور از این نمایشگاه بازدید کرده اند.

به گفته دکتر بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، این دوره از نمایشگاه با رویکرد تجاری سازی تشکیل شده است. به همین جهت شاهد حضور برندهای برتر صنایع دستی ایران در این نمایشگاه هستیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه ها

  • مرتضی 2 فوریه 2017 - 15:56

    سلام..صنایع دستی ما اعم از فرش و سفال و ...سالهاست که حرف اول رو تو بازار جهانی میزنه ،فقط یه مشکل از نظر بنده اینه که زیاد رو این مساله سرمایه گذاری و تبلیغ نمیشه و خوف اینو باید داشت که ایران جایگاهشو از دست بده ، مسئولین عزیز تا میتونن به صنایع دستی بها بدن، تا میتونن با ایجاد برنامه های تشویقی حاشیه نمایشگاه ، و همچنین اطلاع رسانی صدا و سیما و مطبوعاتی مردم رو از روز ،تاریخ و ماهیت اینگونه نمایشاهها مطلع کنن، من به خیلیها که میگم خبر ندارن و به محض شنیدن تمایل زیادی نشون میدن که با گروه دوستان و خانواده برن به نمایشگاه ...با تشکر

1