10 آوریل 2020 - 14:24

امضای یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل ریلی بين ایران و انگلیس

28 می 2016 - 10:30 dsfr.ir/5j8vf

امضای یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل ریلی بين ایران و انگلیس
wikimedia.org
پرچم ایران و انگلیس

معاون وزیر راه و شهرسازی که به منظور دیدار و انجام مذاکرات دوجانبه به همراه هیاتی به لندن سفر کرده است، یک یادداشت تفاهم همکاری در زمینه حمل و نقل ریلی با همتای انگلیسی خود به امضا رساند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در این یادداشت تفاهم که با هدف توسعه سیستم راه آهن جمهوری اسلامی ایران از طریق تبادل دانش و تکنولوژی در بخش ریلی روز چهارشنبه گذشته به امضا رسید، زمینه های همکاری دو کشور در قالب مدیریت فرآیندها و سیستم های حمل و نقل ریلی و نیز مدیریت فنی و تکنولوژی راه آهن، مورد تاکید قرار گرفته است.

بر اساس گزارش سفارت جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل راه آهن کشورمان در جریان سفرش به لندن، همچنین با دو تن از معاونین وزارت حمل و نقل انگلیس دیدار و ضمن اشاره به برنامه ها و اقدامات صورت گرفته در زمینه ارتقای جایگاه حمل و نقل ریلی و جابجایی مسافر و بار در کشور، فرصت های کم نظیر سرمایه گذاری در این بخش را برای طرف انگلیسی مورد تشریح قرار داد.

طرف انگلیسی نیز با اشاره به جذابیت های ایران برای همکاریهای تجاری و اقتصادی، نسبت به توسعه مناسبات در حوزه حمل و نقل ریلی با کشورمان ابراز علاقه مندی نمود.

امضای یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل ریلی میان تهران و لندن متعاقب سفر فروردین ماه گذشته 'روبرت گودویل' معاون وزیر حمل و نقل انگلیس به ایران صورت می گیرد.

گفته می شود انگلیس علاقه مند به گسترش همکاری لندن و تهران در حوزه های حمل و نقل بویژه حمل و نقل ریلی و قطارهای سریع السیر و نیز در حوزه های زیر ساخت چون بخش های فرودگاهی و هوانوردی است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1