مشکل سوییفت برطرف شده است

25 می 2016 - 17:10 dsfr.ir/ez8jx

مشکل سوییفت برطرف شده است
ytimg.com
گشایش های ال سی با سوئیفت انجام شده است

مشکل سوییفت برطرف شده است و رفتار بانکها به این موضوع ارتباط دارد. البته در اینجا بانکهای بزرگ مدنظر است؛ برای برجام مناقشاتی وجود داشت، اما بعد از تصویب باید بر اساس آن حرکت کرده و فضای کسب وکار را بهبود ببخشیم.

"رئیس مجلس نهم"

علی لاریجانی، رئیس نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس نهم تلاش می کرد به موضوع اصلی کشور یعنی مسائل اقتصادی بپردازد و پس از آن، مسائل اجتماعی را مورد توجه قرار می داد، تلاش مجلس در این دوره این بود که زمینه همکاری برای رفع تنگناهای مردم با قوای دیگر، چه دولت قبل و چه دولت فعلی را سامان دهد.

لاریجانی در خلال پرسش و پاسخ های این رویداد خبری و در خصوص رویکرد مجلس دهم در خصوص تمرکز بر مسائل اقتصادی تا اجتماعی و فرهنگی گفت: تصور می کنم مجلس دهم همچون مجلس نهم بر همین منوال حرکت کند.

وی افزود: حجم بیشتر مصوبه های مجلس مسائل اقتصادی بود، به طور مثال قانون بهبود فضای کسب و کار مسائل مهمی است که در آینده مشخص می شود و ریل گذاری برای بهبود اقتصاد کشور است.

لاریجانی همچنین در پاسخ به سئوالی درباره مهمترین دستاورد دیپلماسی پارلمانی گفت: یک بخش تصمیماتی است که در خصوص منافع کشور گرفتیم. مثل مذاکرات هسته ای و قوانین دیگری که در خصوص اقدام متقابل گرفته شد.

وی در بخشی از پاسخهای خود به سئوالات خبرنگاران گفت: برای برجام مناقشاتی وجود داشت، اما بعد از تصویب باید براساس آن حرکت کرده و فضای کسب و کار را تسهیل کنیم.

لاریجانی با اشاره به تحولات منطقه ای گفت: در کشور ما به دلیل وجود رهبری هوشمند توانسته ایم از به هم ریختگی سیاسی جلوگیری کرده و مسیر تکاملی طی کنیم، با این حال در جایی که دموکراسی وجود دارد، قدری اختلاف طبیعی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوال دیگری درباره سیاست های بین المللی و منطقه ای مجلس نهم گفت: برحسب شرائط مجلس تصمیم می گیرد، شرائطی که در آن قرار داریم پرتنش بود و مسئله هسته ای و بحرانهای منطقه ای همزمان با فعالیتهای مجلس نهم اتفاق افتاد. بنابراین تصمیم گیریهای بموقع باید گرفته می شد به این دلیل که نمایندگان باید از حقوق ملت دفاع کنند.

لاریجانی در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره نقض برجام توسط دولت آمریکا تصریح کرد: در مورد سوییفت مشکل برطرف شده است و رفتار بانکها به این موضوع ارتباط دارد. البته در اینجا بانکهای بزرگ مدنظر است که به نگرانیهایی در این زمینه دامن زده اند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایلنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
16 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1