جشنواره پنیر ماسوله در ماسوله برگزار شد

25 می 2016 - 15:20 dsfr.ir/bh16z

جشنواره پنیر ماسوله در ماسوله برگزار شد
مجتبی محمدی
جشنواره پنیر ماسوله

به مناسبت هفته میراث فرهنگی جشنواره پنیر ماسوله در بازار تاریخی ماسوله برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ به مناسبت هفته میراث فرهنگی جشنواره پنیر با هدف پاسداری از داشته های فرهنگی و به منظور یادآوری و آشنایی بیشتر گردشگران از فرآوری پنیر سنتی و غذاهای محلی شهرک تاریخی ماسوله برگزار شد.

در این جشنواره علاقمندان به احیای سنت های گیلان در محدوده ای از پیش تعیین شده، انواع پنیرهای محلی و همچنین مجموعه غذاهای سنتی که با ویژگی پنیر محلی ماسوله تهیه می شود را به نمایش و عرضه عمومی در آوردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در حاشیه برگزاری این جشنواره اظهار داشت: در راستای توسعه گردشگری فرهنگی در گیلان بعنوان یک شاخه تخصصی، برای برپایی 30 جشنواره بومی محلی در سال برنامه ریزی و طرح ریزی شده است.

وی با بیان اینکه جشنواره ها نقش موثری در نمایش آیین و سنن کهن و نیز معرفی داشته های فرهنگی دارند، بر ضرورت توجه به عناصر هویت ساز تاکید کرد.

علیزاده همچنین در ارتباط با ثبت جهانی ماسوله اذعان کرد: پرونده ثبت جهانی ماسوله در دست پیگیری بوده و به زودی به یونسکو ارائه می شود.

این مسئول با بیان اینکه کشورهای زیادی برای ثبت جهانی آثار خود در نوبت هستند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه ایراداتی را که بعنوان سد راه در مسیر ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله وارد شده بود برطرف گردیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان خاطرنشان کرد: غنای فرهنگی و تاریخی ماسوله آنچنان است که توان بالقوه ای در جهت تبدیل شدن به موزه ای عظیم در سطح جهانی را دارد؛ لذا همت همگانی و عزم جمعی در تحقق این امر نقش موثری را ایفا خواهد نمود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1