22 ژوئیه 2024 - 12:22

هشدار اداره کل میراث فرهنگی استان تهران درباره پانسیون ها

25 می 2016 - 12:20 dsfr.ir/w79em

پانسیون مطالعاتی علمی در نوروز 94

اداره کل میراث فرهنگی تهران با صدور اطلاعیه ای نسبت به فعالیت تعداد معدودی از موسسات که به صورت غیرقانونی اقدام به تبلیغ و فعالیت با نام پانسیون می کنند، هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی تهران، در این اطلاعیه آمده است: بعضا مشاهده می شود موسساتی با نام پانسیون مطالعاتی اقدام به تبلیغ و جذب دانشجویان و دانش آموزان برای اقامت در یک دوره آموزشی در شهر تهران می کنند که با آغاز تعطیلات تابستانی برای دانشجویان و دانش آموزان بر شدت این نوع تبلیغ ها افزوده می شود.

در این اطلاعیه اشاره شده است که مرجع رسیدگی به مجوز آموزشی موسساتی که اقدام به تبلیغات پانسیون های مطالعاتی کرده اند بر عهده سایر نهادهای نظارتی در این حوزه است و تنها میراث فرهنگی استان تهران در خصوص استفاده غیرقانونی از عنوان پانسیون فعالیت مراکز مربوطه را غیرقانونی می داند.

همچنین کلیه فعالیت های اقامتی با عنوان پانسیون می بایست با اخذ مجوز فعالیت از اداره کل میراث فرهنگی استان تهران و رعایت کلیه استاندادهای و ضوابط و دستورالعمل های قانونی که امنیت و بهداشت مهمترین موارد آن می باشد صورت گیرد و اداره کل میراث فرهنگی استان ضمن اعلام موسسات متخلف به مراجع قانونی هیچ گونه مسئولیتی را در قبال افرادی که در این مراکز غیرقانونی اقامت بگیرند نخواهد پذیرفت.

1