مذاکره هیات تورگردان ایرانی با وزیر گردشگری کریمه

24 می 2016 - 15:00 dsfr.ir/9n16c

مذاکره هیات تورگردان ایرانی با وزیر گردشگری کریمه
daneshnamah.com
شبه جزیره کریمه

گروهی از مدیران و نمایندگان شرکت های تورگردان ایرانی در سفر به شبه جزیره کریمه در کناره دریای سیاه که سال 2014 براساس نتایج یک همه پرسی از اوکراین به روسیه منضم شد با وزیر گردشگری این منطقه در مورد همکاری های های متقابل گفت و گو کردند.

به گزارش ایرنا، بخش مطبوعاتی وزارت گردشگری منطقه کریمه سه شنبه اعلام کرد: نمایندگان شرکت های تورگردانی ایران و ایتالیایی با سرگئی استرلبیتسکی وزیر گردشگری در سیمفروپل مرکز جمهوری داخلی کریمه روسیه دیدار و گفت و گو کردند.
بنا به این گزارش، وزیر گردشگری و تفرجگاه های کریمه در این مذاکرات تدوین نقشه راه همکاری بین شرکت های ایرانی و ایتالیایی با طرف های کریمه ای را به عنوان زیر بنای تعیین ساز و کار همکاری ضروری خواند که مورد توافق قرار گرفت.
روزنامه روسی کامسامولسکایا پراودا نیز به نقل از بهداد قنبرنژاد رئیس هیات ایرانی در سفر به کریمه نوشت: امکان اطلاع رسانی به شرکت ها و موسسات گردشگری و تورگردانان شهرهای بزرگ ایران برای همکاری های با کریمه در حوزه گردشگری وجود دارد و برای آغاز اعزام گردشگران ایرانی نیز از ماه اوت آینده می توانیم اقدام کنیم.
شبه جزیره کریمه که سال 2014 با اقدام طرفداران روسیه و حمایت این کشور براساس نتایج برگزاری یک همه پرسی از اکراین جدا شد تا سال 1954 جزو خاک روسیه به عنوان سکاندار اتحاد جماهیر شوروی سابق بود.
این منطقه 25 هزار و 500 کیلومتری که اکنون دو میلیون و 413 هزار نفر جمعیت شامل یک میلیون و 450 هزار روس، 576 هزار اوکراینی و 245 هزار تاتار است، سال 1954 توسط نیکیتا خروشچف رییس جمهوری وقت شوروی سابق که زادگاهش اوکراین بود در قالب تغییرات نقشه ای به این کشور هدیه شده بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1