توسعه همكاری ترانزیتی راه آهن ازبكستان و ايران

24 می 2016 - 11:00 dsfr.ir/8k068

توسعه همكاری ترانزیتی راه آهن ازبكستان و ايران
نامشخص
توسعه همکاری های ریلی ایران و ازبکستان

معاون بهره برداری و سير و حركت راه آهن، به منظور توسعه همكاری ها در زمينه تبادل كالا بين راه آهن دو كشور و توسعه ترانزيت، با سفير ازبكستان ديدار و گفتگو كرد.

به گزارش تین نیوز، حسین عاشوری درباره اين دیدار گفت: مباحث مختلفی در زمينه توسعه همکاری ها برای تبادل کالا ميان دو کشور و همچنين توسعه ترانزيت کالاهايی از جمله پنبه، کود و ... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گفته معاون بهره برداری و سير و حرکت راه آهن در اين جلسه همچنين توافق شد تا مسائل و مشکلات مابين، مورد بررسی قرار گرفته و کارگروهی به منظور اجرای توافقات صورت گرفته و جلساتی را برگزار کنند.

بر اساس اعلام شرکت راه آهن، در اين جلسه با توجه به تاکيد طرفين بر اهميت راه اندازی هر چه سريع تر کريدور چهارجانبه ايران، عمان، ترکمنستان و ازبکستان؛ مقرر شد تا اولين نشست کارشناسی برای تدوین این موافقت نامه بين 4 کشور در آينده نزديک در تاشکند برگزار شود.

همچنين سفير ازبکستان در اين جلسه با اشاره به برگزاری موفق چهارمين نمايشگاه حمل و نقل ريلی و صنايع وابسته و همچنين کنفرانس بين المللی ريل-بندر و ریل-نفت؛ ضمن قدردانی از متوليان ريلی ايران برگزاری چنين نمايشگاه و کنفرانسی را يک موفقيت بين المللی برشمرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1