آغاز به کار بزرگ ترین کشتی تفریحی دنیا

23 می 2016 - 17:40 dsfr.ir/ai9gn

آغاز به کار بزرگ ترین کشتی تفریحی دنیا
royalcaribbean.com
کشتی تفریحی Harmony of the Seas (هارمونی دریاها) بزرگ ترین کشتی دنیا

بزرگترین کشتی تفریحی دنیا نخستین سفر خود را همزمان با نگرانی هایی درباره آلاینده بودنش آغاز کرد.

کشتی تفریحی Harmony of the Seas (هارمونی دریاها) حالا یک رکوردشکن در دنیای کشتی رانی محسوب می شود. این کشتی عظیم 226 هزار و 963 تن وزن و 362 متر طول دارد و به عنوان بزرگترین کشتی کروز دنیا به شمار می آید. از این حیث می توان گفت تایتانیک افسانه ای دیگر یک افسانه نیست زیرا آن کشتی تنها 46 هزار و 328 تن وزن و 269 متر طول داشت.

این کشتی عظیم که با استفاده از به روزترین فناوری های دنیا ساخته شده تقریبا دست کمی از یک شهر شناور یا یک ابر ساحل توریستی ندارد. انبوهی از امکانات دیدنی در این کشتی گرد هم آمده است که از آن جمله می توان به سه استخر اصلی، سرسره های آبی، محوطه ویژه اسکیت روی یخ، دیواره سنگ نوردی، زمین بسکتبال و مجموعه بزرگی شامل فروشگاه ها و رستوران ها اشاره کرد.

کشتی هارمونی دریاها روز گذشته بندر ساوت همپتون در انگلیس را به مقصد سفری چهار روزه به روتردام در هلند ترک کرد تا نخستین سفر خود را آغاز کرده باشد.

این کشتی نسخه بزرگ تری از Oasis of the Seas (واحه دریاها) و Allure of the Seas (شیفته دریاها) محسوب می شود که آنها نیز همچون هارمونی دریاها به شرکت Royal Caribbean تعلق دارند.

از ویژگی های بزرگ ترین کشتی تفریحی دنیا می توان به حضور روبات ها در آن اشاره کرد که به مشتریان رستوران سرویس می دهند.

در این کشتی پارک مرکزی با درختان سرسبز نیز تعبیه شده و جالب اینکه سالن سینمای بزرگی به گنجایش 1380 صندلی هم دارد.

ظرفیت نهایی این کشتی 6780 مسافر و 2100 خدمه است که در نوع خود یک رکورد تاریخی محسوب می شود.

اما تمامی این رکوردهای دیدنی موجب نشده تا فعالان زیست محیطی نگرانی خود را از بابت اثرات آلاینده این کشتی پنهان نگاه دارند.

بر اساس اعلام شرکت Royal Caribbean، هر یک از سه موتور 16 سیلندر این کشتی که به اندازه یک ساختمان سه طبقه بزرگی دارند در هر روز 96 هزار گالن سوخت مصرف می کنند و قابل تأمل اینکه سوخت این کشتی از آلاینده ترین سوخت های دیزل در دنیا به شمار می آید.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1