خانه تاریخی طاهریان سمنان تحویل بهره بردار بخش خصوصی شد

23 می 2016 - 17:30 dsfr.ir/nk07j

خانه تاریخی طاهریان سمنان تحویل بهره بردار بخش خصوصی شد
semnane.ir
خانه تاریخی طاهریان سمنان

خانه تاریخی طاهریان سمنان جهت مرمت، احیاء و بهره برداری به بهره بردار بخش خصوصی تحویل داده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع زرسانی صندوق احیاء (صابتا) بهره بردار بخش خصوصی در حضور کارشناسان صندوق احیاء، نمایندگان میراث فرهنگی استان سمنان و در محل بنای خانه طاهریان سمنان و پس از انجام ارزیابی اولیه از شرایط فعلی بنا، این مجموعه را برای احیاء و بهره برداری تحویل گرفت.

مزایده واگذاری خانه طاهریان سمنان پیشتر توسط صندوق احیاء برگزار و برنده این مزایده در اسفند ماه سال گذشته معلوم شده بود. صندوق احیاء در ادامه نیز بر مراحل مرمت، احیاء و بهره برداری از این بنای تاریخی نظارت خواهد داشت.

خانه طاهریان مربوط به دوره قاجار است و در سمنان، محله اسفنجان، نزدیک خیابان ابوذر واقع شده و این اثر در تاریخ 25 اسفند 1379 با شمارهٔ ثبت 3109 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این عمارت، خانه ی خان محله اسفنجان سمنان بوده که آب شرب محله را نیز تامین می کرده است.

محله اسفنجان با مرکزیت تکیه پهنه با قدمت بیش از سه هزار سال، بناهایی چون مسجد امام، مسجد جامع، بازار، حمام پهنه و تکیه پهنه را در خود جای داده است.

سبک و سیاق خانه طاهریان سمنان یادآور معماری اواخر دوره قاجار و اوایل پهلوی بوده که به نوعی از الگوهای قدیم خود پیروی کرده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1