همزمان با هفته میراث فرهنگی؛

قدیمی‌ ترین تصویر «ماسوله» رونمایی می‌ شود

21 می 2016 - 13:30 dsfr.ir/rs4v4

قدیمی‌ ترین تصویر «ماسوله» رونمایی می‌ شود
dl3.upload.ir
روستای ماسوله؛ استان گیلان

مراسم رونمایی از قدیمی‌ ترین تصویر ماسوله از دوره زندیه به همراه بازخوانی محوطه تاریخی کهنه این روستا به مناسبت بزرگداشت هفته میراث فرهنگی در روز سوم خرداد برگزار می‌ شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، قدیمی‌ترین تصویر یافت شده از ماسوله مربوط به طرحی از «ساموئل جورج گملین» کاشف و گیاه‌ شناس آلمانی است که در سال ۱۱۵۱ هجری خورشیدی تهیه شده است.

آرش خدابخش تصویری از اولین نسخه چاپی این سند ارزشمند تاریخی را از کتابخانه مرکزی دانشگاه برلین یافته و در این برنامه تفسیر و توضیحاتی درباره آن ارائه می‌ کند.

همزمان با هفته بزرگداشت میراث فرهنگی، این برنامه در روز سوم خرداد از ساعت ۱۱ صبح در بخش کهنه ماسوله روستای گردشگری ماسوله در استان گیلان برگزار می‌ شود.

همزمان با آن جشنواره «پنیر» ماسوله نیز چهارم خرداد از ساعت ۱۶ در بازار تاریخی ماسوله برگزار خواهد شد.

جشنواره «پنیر» برنامه‌ ای ویژه با هدف پاسداری از داشته‌ های فرهنگی و به منظور یادآوری و آشنایی بیشتر گردشگران از فرآوری پنیر محلی و غذاهای محلی ویژه این نوع پنیر است.

در این جشنواره اهالی علاقه‌ مند به مشارکت در برنامه در محدوده‌ ای از پیش تعیین شده، انواع پنیرهای محلی خود و همچنین مجموعه غذاهایی که با ویژگی پنیر محلی ماسوله تهیه می‌ شوند را به نمایش و عرضه عمومی درمی‌ آورند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1