11 نوامبر 2019 - 23:32
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، عنوان کرد:

اصرار شهرداری به انتقال ایستگاه راه آهن تهران از داخل شهر

21 می 2016 - 11:30 dsfr.ir/aa0g3

اصرار شهرداری به انتقال ایستگاه راه آهن تهران از داخل شهر
تین نیوز
ایستگاه راه آهن تهران

معاون شهردار تهران از اصرار شهرداری به انتقال راه آهن از داخل شهر خبر داد.

به گزارش تین نیوز، ناصر امانی با اشاره به این که انتقال راه آهن نباید به ماجرای فرودگاه مهرآباد دچار شود، اظهار داشت: شهرداری بر نظر خود مبنی بر انتقال ایستگاه راه آهن به حومه شهر مصر است و معتقد است محاسن انتقال راه آهن برای منافع مردم و منظر شهری بیشتر از هزینه آن است.

وی در ادامه به تبعات مثبت و منفی انتقال راه آهن از شهر، اشاره داشت و افزود: نتیجه بررسی های صورت گرفته در خصوص انتقال راه آهن از تهران در مدیریت شهری، حاکی از توجه کارشناسان ما به مسائل مختلف پیرامونی انتقال خط آهن از داخل شهر است.

امانی در توضیح نگاهی که شهرداری و کارشناسان حوزه حمل و نقل شهری به انتقال راه آهن دارند، ابراز داشت: در این مبحث اعتقاد بر آن است که به دلیل بار صوتی، ترافیکی و آلودگی ناشی از جابه جایی قطارها و آثار منفی که منظر و انضباط شهری را تحت تاثیر قرار می دهد، راه آهن باید به حومه شهر منتقل و در نهایت از حومه شهر امکان استفاده مسافرین راه آهن از طریق خطوط اتوبوس یا مترو به تهران فراهم شود.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در ادامه اعلام کرد: دیدگاه دیگر حکایت از آن دارد که در شهرهای بزرگ امروز مانند پاریس و لندن ایستگاه راه آهن در وسط شهر است و بنابراین این دیدگاه با مقاومت در خصوص انتقال راه آهن به حاشیه شهر موجب شده تا طرح به درستی مورد دقت نظر قرار نگیرد.

وی در ادامه افزود: کارشناسان حامی این دیدگاه معتقد هستند اگر سیما و منظر شهر به هم ریخته است باید آن را حل کرد نه آنکه بار اضافی برای انتقال راه آهن به دوش مسئولان بیفتد.

امانی با تاکید بر این که شهرداری تهران معتقد است، انتقال ایستگاه راه آهن به حومه شهر صرفه بیشتری برای شهروندان دارد، افزود: مسئولان راه آهن با این نظر مخالفت می کنند.

معاون شهردار تهران در ادامه از تکرار ماجرای انتقال فرودگاه مهرآباد برای راه آهن تهران ابراز نگرانی کرد و گفت: متاسفانه مردم تهران باید تا سال های آینده آلودگی صوتی وحشتناک ناشی از برخاستن و نشستن هواپیما هارا تحمل کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1