با حضور «سلطانی فر» و «لی جیانجو»

یادداشت تفاهم همکاری مشترک ایران و چین در حوزه گردشگری امضا شد

21 می 2016 - 08:00 dsfr.ir/rz5ul

یادداشت تفاهم همکاری مشترک ایران و چین در حوزه گردشگری امضا شد
کانال تلگرام مسعود سلطانی فر
«مسعود سلطانی فر» و «لی جیانجو» در حال امضای تفاهم نامه گردشگری میان ایران و چین

ایران و چین روز پنجشنبه به منظور گسترش همکاری های دوجانبه در حوزه گردشگری و ایجاد بستر مناسب برای توسعه مناسبات در این بخش، تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، این یادداشت تفاهم را «مسعود سلطانی فر» معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و «لی جیانجو» وزیر گردشگری جمهوری خلق چین در حاشیه اجلاس جهانی گردشگری در شهر پکن امضا کردند.

این تفاهم نامه در هفت بند تنظیم شده و شامل بخش هایی چون بازاریابی و تبلیغات، سرمایه گذاری، خدمات و امنیت، امور آموزشی، تبادل دانش و تجربیات گردشگری و همچنین همکاری در پروژه گردشگری جاده ابریشم می باشد.

طرفین در این تفاهم نامه مشترک موافقت کردند که به منظور فراهم کردن خدمات مناسب گردشگری و نیز افزایش تبادل گردشگر میان دو کشور، سلایق و انتظارات اتباع خود را در نظر گرفته و امکانات و شرایط لازم را برای آنان فراهم سازند.

توجه به نیاز و ظرفیت بازارهای یکدیگر در راستای توسعه محصولات گردشگری و نیز معرفی فرهنگ، تاریخ و سایر اشکال مرتبط و همچنین معرفی ظرفیت های گردشگری دو کشور برای تورگردانان، فعالان گردشگری و اصحاب رسانه از دیگر بخش های مورد توافق طرفین است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین وزیر گردشگری چین تاکید کردند که به ارتقای ایجاد مکانسیم هماهنگی و ارتباطات در زمینه ایمنی گردشگری پرداخته و نظارت بر تورگردانان گردشگری را تقویت و آنها را نسبت به بهبود کیفیت خدمات گردشگری تشویق خواهند کرد.

ایجاد تاسیسات و زیرساخت های گردشگری و نیز بهبود امکانات خدمات عمومی گردشگری در امتداد جاده ابریشم یکی دیگر از مواردی بود که «سلطانی فر» و « لی جیانجو » بر تحقق و اجرای آن تاکید کردند.

طرفین همچنین خاطرنشان کردند که اطلاعات و همکاری در زمینه تحصیل و آموزش کارکنان بخش خدمات گردشگری را به منظور تقویت نیروی انسانی گسترش داده و همکاری خود را در ارتقای دانش و مهارتهای آنان افزایش می دهند.

توجه به الزامات توسعه پایدار، گسترش همکاریها میان دفاتر خدمات گردشگری و شرکت های ذیربط دو کشور، برنامه ریزی برای تورهای مستقل و مشترک، همکاری مشترک در طرح جاده ابریشم، برگزاری جلسات مشترک به منظور تبادل اطلاعات و برپایی نمایشگاههای مشترک از موارد دیگری بود که طرفین در این یادداشت تفاهم همکاری بر اجرایی شدن آن تاکید کردند.

گفتنی است، اجلاس جهانی گردشگری برای صلح و توسعه با هدف توسعه این صنعت با همت سازمان جهانی گردشگری و دولت جمهوری خلق چین امروز پنجشنبه در تالار بزرگ خلق چین گشایش یافت که هدف از این نشست چهار روزه، توسعه این صنعت با همکاری کشورهای مختلف و مساعدت به رشد پایدار آن عنوان شده است.

توسعه فرهنگ گردشگری، توسعه پایدار از طریق جهانگردی و توریسم و تحقق اهداف 17 گانه سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد از اصلی ترین موضوعات این اجلاس بین المللی است.

قرار است شرکت کنندگان در باره راهبردهای توسعه گردشگری و مشارکت بخش خصوصی در توسعه اقتصادی و رشد صنعت گردشگری تا سال 2030 میلادی در این نشست بحث و رایزنی کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1